Профілактика від глистів для кошенят

29 ноября 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Загрузка...

Глисти у кішок

Зараження гельмінтозом загрожує не тільки людям, а й домашнім вихованцям. Поява паразитів у кішки можливо навіть тоді, коли вона не покидає квартиру, не спілкується з іншими особинами, подібними до себе. Така проблема потребує вирішення, тому що гельмінти, що паразитують в тілі домашньої тварини, найчастіше небезпечні для людини.

Круглі черви (нематоди) - часто зустрічаються глисти у кішок, що призводять до серцевих захворювань. Паразити передаються з сирим м'ясом, щурами. Існує безліч їх різновидів, представлених на фото:

 • аскариди, що нагадують зовні спагетті, що досягають довжини до 5 см;
 • анкілостоми, що представляють собою черв'яків круглої форми величиною близько 2 мм, що харчуються кров'ю;
 • токсаскаріди, які виростають довжиною 3-5 см, що вражають печінку, шлунково-кишковий тракт.

Стрічкові глисти (цестоди) - котячі глисти плоскої форми довжиною до 70 см. Їх тіла складаються з сегментів, кожен з яких виробляє личинки. Серед цестодами виділяються:

 • лентеци, що викликають дифиллоботриоз, здатні досягати довжини 1,5 м;
 • огірковий ціп'як, що приводить до виникнення діпілідіозу, що виростає до 20-30 см;
 • альвеококк, що викликає альвеококкоз, що має маленький розмір - 1-4 мм.

Сосальщики (трематоди) - менш поширені паразити у кішок. Гельмінти виглядають як білі нитки з присосками на тілах. Вони прикріплюються до стінок кишечника, надають токсичну дію, пошкоджуючи слизову оболонку. Серед трематода можна виділити:

 • легеневого сисуна, що викликає парагонімоз, що досягає в довжину 0,3-1 см;
 • опісторхіса, що представляє собою паразита розміром 5 мм.

Характерні ознаки та симптоми гельмінтозу

Відразу після зараження, коли паразитів мало, хвороба не проявляється взагалі. У міру розмноження гельмінтів виникають характерні ознаки глистів у кішок:

 • слабкий апетит, швидка стомлюваність, схуднення;
 • надмірний апетит, супроводжуваний відсутністю набору ваги;
 • тьмяна, скуйовджена шерсть;
 • розлади травлення (тугий живіт, пронос, запор);
 • періодичний кашель;
 • свербіж в районі ануса (тварина повзає сидячи);
 • поява виділень з очей;
 • парези ніг, судоми;
 • кров, слиз в фекаліях.

Глисти у кішок відрізняються різноманітністю. Все ж їм всім притаманні однакові властивості, що дозволяють проводити прижиттєву діагностику:

 • Тварини виділяють екскременти, що містять яйця глистів.
 • Відходи життєдіяльності гельмінтів викликають алергічну реакцію організму.
 • Великі види паразитів, скочуються в клубки.

Такі особливості глистів допомагають виявити наявність в організмі тварини певного різновиду паразитів. Для таких цілей використовують лабораторний аналіз фекалій. При цьому гельмінти у кішок виявляються не відразу. Якщо кішка заразилася кілька днів тому, в її організмі знаходяться молоді особини, які ще поки не виділяють яйця. В окремих випадках призначається рентгенівський знімок. Для того, щоб виявити алергію або анемію, робиться аналіз крові.

Якщо при спостереженні за кішкою стають помітними симптоми, що говорять про інвазії гельмінтами, потрібно звернутися до ветеринара. У такій ситуації необхідно точно визначити вид глистів, щоб їх вилікувати. Крім того, перед тим, як глистогінний кішку, потрібно обстежити тварина на присутність інших інфекційних захворювань. Спеціаліст підбере ефективне лікування із застосуванням препаратів, які не становлять небезпеку для життя вашого вихованця.

Ефективні препарати від глистів для кішок

Вибір засобів, призначених для лікування глистів у домашніх тварин, відрізняється різноманітністю. Їх ціни теж варіюються. Сучасні препарати діють на гельмінти на всіх стадіях їх розвитку, здатні вивести паразити у кішки, не мають вираженого токсичного ефекту. Можна купити глистогінні кошти у вигляді таблеток, суспензій, крапель, цукрових кубиків. Якщо тварина відмовляється від ліків, препарат дають примусово. Для цього потрібно зафіксувати тварину, закинути його голову вгору і помістити засіб на корінь язика.

Таблетки для кішок від глистів представлені у вигляді наступних лікарських засобів, за допомогою яких можна прогнати паразитів:

 • Каніквантел плюс - впливає на гельмінти шляхом блокування їх нервово-м'язової системи.
 • Енвайр - наводить паразитів до необоротного паралічу.
 • Дронтал - вражає мускулатуру гельмінтів, викликає їх параліч і подальшу загибель.
 • Мільбемакс - використовується для знищення глистів в системі травлення.
 • Прател - позбавляє тварину від круглих і стрічкових черв'яків, викликаючи у паразитів параліч.
 • Тронціл - використовується для лікування і профілактики зараження круглими і стрічковими хробаками.

У ситуації, коли тварина не бажає прийняти ліки всередину, можна використовувати антіглістние краплі, що наносяться на підставу потилиці:

 • Профендер - засіб, ефективне при наявності токсокароза, анкілостомозу, депілідоза і інших глистових заражених.
 • Стронгхолд - глистогінний препарат, зручний в застосуванні, безпечний для тваринного.
 • Празіцід комплекс - протиглисний засіб, добре переноситься тваринами, але не рекомендований для кішок при вагітності і годуванні.
 • Барс спот-он - препарат, здатний проникати в кров і зберігає дію протягом двох тижнів.

Суспензія - засіб від глистів для кішок, що має солодкий смак, дається тварині орально за допомогою шприца. Широке поширення отримали:

 • Празіцід - препарат, який використовується для лікування від гельмінтозу дорослої кішки і кошеня старше трьох тижнів.
 • Празітел - суспензія, перевагою якої є швидке виведення з організму.
 • Пірантел - засіб, що блокує нервово-м'язову провідність паразитів. Сспензія не діє на личинки, що знаходяться в стадії міграції.
 • Фебтал Комбо - ліки, що діє на глистів на всіх фазах їх розвитку.

Препарат Поліверкан, що представляє собою цукрові кубики, використовується для дегельмінтизації кішок і собак. За допомогою лікарського засобу можна позбутися від глистів шляхом блокування всмоктування паразитом глюкози, порушення його енергетичного метаболізму. Препарат не затримується в кишечнику, трансформується в організмі, виводиться разом з сечею. Кубики можна давати тварині як ласощі, з їжею або розчиненими у воді для пиття.

Для мінімізації ризику зараження домашньої тварини гельмінтами, слід дотримуватись таких умов:

 • Профілактичне застосування протиглистових лікарських засобів 1 раз кожні 3 місяці, протівогельмінтниє щеплення.
 • Відсутність в раціоні тваринного сирого м'яса і накопичений води.
 • Відсутність контактів з тваринами, що живуть на вулиці.
 • Противоглистную обробка місця кішки і когтеточки, зміст в чистому вигляді предметів догляду за вихованцем.
 • Регулярна прибирання в будинку.

H2 Відео: як давати ліки від глистів для кішок


Глисти у кошенят: симптоми, лікування і профілактика

Глисти у кошенят - поширене явище незалежно від того, гуляє тварина по вулиці чи ні. Гельмінти представляють серйозну небезпеку для організму вашої тварини. Захистіть улюбленця від внутрішніх паразитів за допомогою препарату «Празітел».

Знайти на карті найближчий зоомагазин

Будь-господар кошеняти повинен знати про небезпеку, яку представляють для вихованця гельмінти (глисти). За даними статистичних досліджень гельмінтози у кішок в Росії зустрічаються досить часто - заражено близько 40-60% тварин. Ризик зараження гельмінтами існує завжди, навіть якщо кішки або кошенята постійно проживають вдома і ніколи не виходять на вулицю. Яйця глистів в сучасних містах можна виявити практично скрізь - у дворах, парках, садах, скверах і т.п. Імовірність занесення їх в житлове приміщення на одязі або взуття дуже велика.

Крім того, кошенята можуть заразитися глистами безпосередньо від матері-кішки. Наприклад, круглі глисти Toxocara Cati можуть передаватися кошеняті прямо в утробі або через материнське молоко.

Найчастіше у тварин зустрічаються спільні з людиною гельмінтози, тому заражена тварина є серйозною небезпекою для дорослих і дітей.

Клінічні ознаки глистів у кошенят такі: загальна слабкість, виснаження, тьмяність шерсті, відставання в розвитку. Також може спостерігатися збільшення апетиту, сильне здуття живота, проноси, що чергуються з запорами, наявність гельмінтів або крові в калі, при серйозній інвазії (зараженості паразитами) можлива блювота з наявністю паразитів в блювотних масах.

У деяких випадках у заражених кошенят може розвинутися непрохідність кишечника, яка при відсутності лікування призводить до повної закупорки кишечника і подальшої загибелі тварини.

У кішок і кошенят головним чином поширені два види гельмінтозів: нематодози (викликані, круглими хробаками нематодами) і цестодози (викликані, стрічковими хробаками цестодами).

Нематоди - це дрібні гельмінти довжиною від 6 до 13 мм, що мають ниткоподібну форму. Паразитичні черви даного виду присмоктуються до стінок тонкого кишечника і харчуються кров'ю тварини. Кішка може заразитися нематодами при зіткненні з зараженим грунтом або з чужими фекаліями, що містять личинки. Потрапляючи в організм, личинки спочатку мігрують в легені, а звідти - в кишечник. По закінченню двох тижнів з моменту зараження кішки яйця глистів з'являються в її калі. Найбільш відомі захворювання, що викликаються нематодами - токсокароз і токсаскарідоз.

Стрічкові глисти найбільш часто вражають дорослих кішок. Тіло цестоди схоже на тонку вузьку тасьму і складається з безлічі члеників, в яких розвиваються личинки. Членики, які визрівають, поступово відриваються і разом з калом виходять назовні. Якщо кошеня заражений стрічковими глистами, це легко буде визначити по стільцю тварини. Личинки цестод мають великі розміри, вони будуть помітні неозброєним оком. У стадіях розвитку цестод беруть участь проміжний господар - рачок-циклоп і додаткові господарі - прісноводні риби різних видів. Паразитують ці гельмінти в тонкому кишечнику кішки, прикріплений головкою, забезпеченою присосками, до його стінок. Небезпека зараження стрічковими глистами зростає, якщо кішка заражена блохами, які є переносниками личинок цестод. Найбільш відоме захворювання, що викликається цестодами - дипилидиоз.

Як правильно проводити дегельмінтизацію

Дегельмінтизація - процедура, спрямована на профілактику та знищення гельмінтів в організмі тварини за допомогою антигельмінтних препаратів.

Дегельмінтизацію котенят проводять, коли вони досягають віку 3-х тижнів. Надалі з метою профілактики дегельмінтизацію проводять 1 раз в 3 місяці, а так само за 10 днів до вакцинації.

Лікувальна обробка кошенят від гельмінтів проводиться за показаннями. При сильному ступені зараженості через 10 днів проводять повторну обробку.

З метою уникнення передозування слід використовувати антигельмінтні препарати, спеціально розроблені для кошенят.

Як грамотно підібрати препарат для дегельмінтизації

На сьогоднішній день антигельмінтні лікарські засоби можуть містити один активний компонент, який протидіє певного виду гельмінтів, або ж цілий комплекс активних компонентів, які знищують різні види паразитів.

Кішки й кошенята можуть бути заражені як одним видом гельмінтів, так і декількома. Отже, краще вибирати препарат, який має широкий спектр впливу на всі види і стадії розвитку глистів.

Науково-виробнича компанія «СКіФФ» з 2004 року випускає антигельмінтний препарат Празітел, що володіє високою якістю і широким спектром дії. Препарат призначений для профілактики і лікування нематодозів і цестодозов, а також змішаних нематодозно-цестодозних інвазій у кішок і кошенят.

Празітел активно діє на всі види і стадії розвитку гельмінтів у кошенят. Лікувальний ефект препарату досягається при одноразовому застосуванні в 95-100% випадків. Препарат не викликає побічних ефектів і оптимальний за змістом діючих речовин.

Це означає, що він вступив в особливий період життя. Улюбленцю так само, як і раніше, потрібно профілактика зараження гельмінтами. Однак через вікових змін, які вже почалися в його організмі, необхідно повністю переглянути підхід до захисту від глистів.

Спеціально для тварин старше 6 років розроблений новий унікальний препарат Празітел Особливий.

Застосовуйте Празітел Особливий. Це забезпечить дбайливу захист вихованця, що знаходиться в особливий період життя, від гельмінтів.

Випробування препарату проводилися на базі Всеросійського інституту гельмінтології ім. К.І. Скрябіна м.Москва, ветеринарній клініці при Московської медичної академії ім. Сеченова, лабораторії паразитології калмицького НІІСХ і ін.

Проведені випробування показали:

 • препарат має високу ефективність при лікуванні гельмінтозів;
 • лікарський засіб не викликає алергічних реакцій.

Знайти на карті найближчий зоомагазин

Відгуки про препарат Празітел

Олена, власник кішки

Кошеняті домашнього утримання (вік 4 місяці) був поставлений діагноз дипилидиоз. Лікар порекомендував використовувати для лікування препарат «Празітел». У зоомагазині я придбала суспензію «Празітел» і дала кошеняті. Кошеня проковтнув майже всі ліки, давати суспензію було досить зручно. Повторний аналіз наявності глистів не виявив.

А. Болотникова, заводчик кішок породи невська маскарадна

Протягом трьох останніх років препарат «Празітел» давався мною кошенятам і дорослим особинам кішок породи невська маскарадна, також проводилася профілактична дегельмінтизація перед щепленням тварин. І дорослі, і молоді особини добре переносять препарат, ознак гельмінтозів не спостерігається. Засіб має сучасний склад і повністю влаштовує мене за дією.