Профілактика від глистів для кішок

29 ноября 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Загрузка...

Глисти у кішок

Зараження гельмінтозом загрожує не тільки людям, а й домашнім вихованцям. Поява паразитів у кішки можливо навіть тоді, коли вона не покидає квартиру, не спілкується з іншими особинами, подібними до себе. Така проблема потребує вирішення, тому що гельмінти, що паразитують в тілі домашньої тварини, найчастіше небезпечні для людини.

Круглі черви (нематоди) - часто зустрічаються глисти у кішок, що призводять до серцевих захворювань. Паразити передаються з сирим м'ясом, щурами. Існує безліч їх різновидів, представлених на фото:

 • аскариди, що нагадують зовні спагетті, що досягають довжини до 5 см;
 • анкілостоми, що представляють собою черв'яків круглої форми величиною близько 2 мм, що харчуються кров'ю;
 • токсаскаріди, які виростають довжиною 3-5 см, що вражають печінку, шлунково-кишковий тракт.

Стрічкові глисти (цестоди) - котячі глисти плоскої форми довжиною до 70 см. Їх тіла складаються з сегментів, кожен з яких виробляє личинки. Серед цестодами виділяються:

 • лентеци, що викликають дифиллоботриоз, здатні досягати довжини 1,5 м;
 • огірковий ціп'як, що приводить до виникнення діпілідіозу, що виростає до 20-30 см;
 • альвеококк, що викликає альвеококкоз, що має маленький розмір - 1-4 мм.

Сосальщики (трематоди) - менш поширені паразити у кішок. Гельмінти виглядають як білі нитки з присосками на тілах. Вони прикріплюються до стінок кишечника, надають токсичну дію, пошкоджуючи слизову оболонку. Серед трематода можна виділити:

 • легеневого сисуна, що викликає парагонімоз, що досягає в довжину 0,3-1 см;
 • опісторхіса, що представляє собою паразита розміром 5 мм.

Характерні ознаки та симптоми гельмінтозу

Відразу після зараження, коли паразитів мало, хвороба не проявляється взагалі. У міру розмноження гельмінтів виникають характерні ознаки глистів у кішок:

 • слабкий апетит, швидка стомлюваність, схуднення;
 • надмірний апетит, супроводжуваний відсутністю набору ваги;
 • тьмяна, скуйовджена шерсть;
 • розлади травлення (тугий живіт, пронос, запор);
 • періодичний кашель;
 • свербіж в районі ануса (тварина повзає сидячи);
 • поява виділень з очей;
 • парези ніг, судоми;
 • кров, слиз в фекаліях.

Глисти у кішок відрізняються різноманітністю. Все ж їм всім притаманні однакові властивості, що дозволяють проводити прижиттєву діагностику:

 • Тварини виділяють екскременти, що містять яйця глистів.
 • Відходи життєдіяльності гельмінтів викликають алергічну реакцію організму.
 • Великі види паразитів, скочуються в клубки.

Такі особливості глистів допомагають виявити наявність в організмі тварини певного різновиду паразитів. Для таких цілей використовують лабораторний аналіз фекалій. При цьому гельмінти у кішок виявляються не відразу. Якщо кішка заразилася кілька днів тому, в її організмі знаходяться молоді особини, які ще поки не виділяють яйця. В окремих випадках призначається рентгенівський знімок. Для того, щоб виявити алергію або анемію, робиться аналіз крові.

Якщо при спостереженні за кішкою стають помітними симптоми, що говорять про інвазії гельмінтами, потрібно звернутися до ветеринара. У такій ситуації необхідно точно визначити вид глистів, щоб їх вилікувати. Крім того, перед тим, як глистогінний кішку, потрібно обстежити тварина на присутність інших інфекційних захворювань. Спеціаліст підбере ефективне лікування із застосуванням препаратів, які не становлять небезпеку для життя вашого вихованця.

Ефективні препарати від глистів для кішок

Вибір засобів, призначених для лікування глистів у домашніх тварин, відрізняється різноманітністю. Їх ціни теж варіюються. Сучасні препарати діють на гельмінти на всіх стадіях їх розвитку, здатні вивести паразити у кішки, не мають вираженого токсичного ефекту. Можна купити глистогінні кошти у вигляді таблеток, суспензій, крапель, цукрових кубиків. Якщо тварина відмовляється від ліків, препарат дають примусово. Для цього потрібно зафіксувати тварину, закинути його голову вгору і помістити засіб на корінь язика.

Таблетки для кішок від глистів представлені у вигляді наступних лікарських засобів, за допомогою яких можна прогнати паразитів:

 • Каніквантел плюс - впливає на гельмінти шляхом блокування їх нервово-м'язової системи.
 • Енвайр - наводить паразитів до необоротного паралічу.
 • Дронтал - вражає мускулатуру гельмінтів, викликає їх параліч і подальшу загибель.
 • Мільбемакс - використовується для знищення глистів в системі травлення.
 • Прател - позбавляє тварину від круглих і стрічкових черв'яків, викликаючи у паразитів параліч.
 • Тронціл - використовується для лікування і профілактики зараження круглими і стрічковими хробаками.

У ситуації, коли тварина не бажає прийняти ліки всередину, можна використовувати антіглістние краплі, що наносяться на підставу потилиці:

 • Профендер - засіб, ефективне при наявності токсокароза, анкілостомозу, депілідоза і інших глистових заражених.
 • Стронгхолд - глистогінний препарат, зручний в застосуванні, безпечний для тваринного.
 • Празіцід комплекс - протиглисний засіб, добре переноситься тваринами, але не рекомендований для кішок при вагітності і годуванні.
 • Барс спот-он - препарат, здатний проникати в кров і зберігає дію протягом двох тижнів.

Суспензія - засіб від глистів для кішок, що має солодкий смак, дається тварині орально за допомогою шприца. Широке поширення отримали:

 • Празіцід - препарат, який використовується для лікування від гельмінтозу дорослої кішки і кошеня старше трьох тижнів.
 • Празітел - суспензія, перевагою якої є швидке виведення з організму.
 • Пірантел - засіб, що блокує нервово-м'язову провідність паразитів. Сспензія не діє на личинки, що знаходяться в стадії міграції.
 • Фебтал Комбо - ліки, що діє на глистів на всіх фазах їх розвитку.

Препарат Поліверкан, що представляє собою цукрові кубики, використовується для дегельмінтизації кішок і собак. За допомогою лікарського засобу можна позбутися від глистів шляхом блокування всмоктування паразитом глюкози, порушення його енергетичного метаболізму. Препарат не затримується в кишечнику, трансформується в організмі, виводиться разом з сечею. Кубики можна давати тварині як ласощі, з їжею або розчиненими у воді для пиття.

Для мінімізації ризику зараження домашньої тварини гельмінтами, слід дотримуватись таких умов:

 • Профілактичне застосування протиглистових лікарських засобів 1 раз кожні 3 місяці, протівогельмінтниє щеплення.
 • Відсутність в раціоні тваринного сирого м'яса і накопичений води.
 • Відсутність контактів з тваринами, що живуть на вулиці.
 • Противоглистную обробка місця кішки і когтеточки, зміст в чистому вигляді предметів догляду за вихованцем.
 • Регулярна прибирання в будинку.

H2 Відео: як давати ліки від глистів для кішок


Профілактика глистів у кішок - головний захід кожного заводчика

Глисти у кішок є звичайною проблемою, але проблема ця - не тільки «візуальная9raquo ;. Якщо патології паразитичного походження не лікувати, наслідки можуть бути вкрай серйозними, аж до смертельного результату. Крім того, багато видів черв'яків небезпечні не тільки для самих вихованців, а й для їхніх господарів. Таким чином, профілактика глистів у кішок - найважливіший захід, приділяти увагу якому повинен кожен заводчик.

Основні профілактичні методики

Отже, що ж потрібно робити, щоб ваш вихованець не придбав «попутчіков9raquo ;? Найважливіше - підтримка якісної гігієнічної середовища. Пам'ятайте, що фекалії і сеча, що залишаються на повітрі - потенційне джерело зараження. Так що їх в обов'язковому порядку необхідно утилізувати в домашніх умовах, змиваючи в унітаз. Якщо ви живете в приватному будинку, бажано ці «отходи9raquo; відразу спалювати або, по крайней мере, закопувати на глибину не менше метра. Коли вихованець вже хворіє якийсь паразитарної хворобою, а у вас немає можливості спалювати або закопувати його випорожнення, вміст лотка слід скидати в щільні пластикові пакети і заливати хорошою дозою хлорного відбілювача. Після цього «емкость9raquo; необхідно щільно зав'язувати і вже в такому вигляді відправляти на смітник.

При наявності у вас приватного будинку обов'язково підтримуйте чистоту у дворі. Намагайтеся, щоб не залишалося постійно затінених ділянках, так як в їх грунті яйця паразитичних черв'яків можуть зберігатися місяцями і навіть роками (коли піддаються опроміненню сонячним ультрафіолетом). По можливості, намагайтеся контролювати харчування свого кота. Звичайно, неможливо припинити пристрасть кішок до винищення пацюків і мишей, але вивести цих гризунів в масштабах власного будинку і ділянки - цілком реально. Чим менше буде мишей, тим менше шансів, що ваш вихованець з'їсть заражену «дічь9raquo ;.

Ці дрібні кровососи - не тільки сильний дратівливий чинник, а й переносники маси захворювань, включаючи глистяні. Зокрема, саме в організмі бліх «дозревают9raquo; личинки огіркового ціп'яка. Так що з ними потрібно боротися, докладаючи до того всіх можливих зусиль. І для цього зовсім немає потреби купувати дорогі засоби і препарати, цілком реально обійтися народними методиками!

Але щоб боротьба була максимально ефективною, необхідно знати про життєвий цикл паразитів. Як взагалі виростають блохи, звідки вони беруться? Доросла самка паразита щодня відкладає кілька яєць. Їх кількість і частота кладки залежать, багато в чому, від частоти і великої кількості харчування кровососів. Чим блоха активніше і рясніше їсть, тим більше яєць може відкласти. Але нас цікавить навіть не це.

Отже, яйця потрапляють в навколишнє середовище (в кімнату, наприклад). Там вони закочуються в щілини між мостинами і інші затишні місця. Протягом кількох тижнів (терміни також можуть сильно варіюватися) відбувається їх визрівання, після чого вилуплюється личинка. Вона харчується всілякої органікою, до числа якої відносяться навіть ... яйця глистів! Деякі з них шлунково-кишковий тракт паразита без проблем переробляє, в той час як личинки інших глистів користуються найбільшою блохою, немов інкубатором.

Важливо! Для чого все це потрібно знати пересічному власникові кішки? Все просто - не потрібно наївно сподіватися, що одноразової обробки вихованця всі проблеми вирішаться. Повторювати її необхідно, як мінімум, ще раз - через два тижні.

Саме цей час потрібно личинкам, щоб вирости і перетворитися в нових бліх. Крім того, для боротьби з личинковими формами рекомендується прибиратися якомога ретельніше, буквально заливаючи дезінфікуючі засоби в усі наявні щілини і куточки. Тільки так можна гарантувати, що молоді паразитів більше не залишилося. У разі, коли заводчик цього не робить, він може давати ліки від глистів своєму улюбленцю регулярно, але від повторних заражень його врятувати не вдасться.

Якщо необхідно запобігти укуси бліх, але з якихось причин використання потужних засобів для дезінфекції неможливо, краще застосовувати більш «народние9raquo; методи. Зокрема, чудово зарекомендувала себе звичайна полин. Якщо її свіжу або навіть суху траву розкласти по всіх куточках будинку, паразити будуть відчувати себе не настільки привільно. Крім того, в воду для миття підлог корисно додавати ефірне масло полину.

Звичайно, тим котам, харчування яких складається виключно з сухих кормів, гельмінти не будете отримувати будь (зате загрожують камені в нирках і інші неприємності з шлунково-кишкового тракту). Консервоване харчування - теж добре. Але в обох випадках є проблеми. По-перше, хороший сухий корм, не кажучи про консервах = суттєві витрати для власника. По-друге, «сухостой9raquo; загрожує проблемами зі здоров'ям тварини. Багато заводчики це прекрасно розуміють, а тому підгодовують своїх вихованців «натуралкой9raquo ;. І ось тут-то криється небезпека.

З метою здешевлення основним «лакомством9raquo ;, яким пригощають кота, стає річкова риба. За даними епідеміологів і паразитологів, ситуація з нею рік від року стає все більш напруженою: так, забруднення річок важкими металами зустрічаються рідше, зате число риби, зараженої гельмінтами, тільки зростає. Кішки, зокрема, нерідко «цепляют9raquo; опісторхоз. Що ж робити? Відповідь проста - всю річкову рибу потрібно обов'язково піддавати термічній обробці! Нехай і пару хвилин, але її потрібно проварювати або пропарювати.

Те ж саме стосується субпродуктів та інших відходів м'ясного виробництва. Якщо ви годуєте ними своїх кішок, то пам'ятайте, що купувати їх слід виключно в магазинах, що належать добре зарекомендували себе виробникам. В іншому випадку можна купити що завгодно, включаючи м'ясні відходи з трихинеллами. Здоров'я вашого вихованця це точно не додасть. Більш того, при регулярному годуванні кота м'ясопродуктами настійно рекомендується щомісяця обробляти вихованця антигельмінтними препаратами в профілактичних дозах.

Про важливість регулярних візитів до ветеринара

Про конкретні їх типах краще поговорити зі своїм ветеринаром, так як необхідно бути обережним: постійна дача деяких ліків може спровокувати ураження печінки і легенів. Найчастіше використовується Дронтал, Пірантел, Празиквантел і подібні засоби. Вони дешеві і володіють непоганий ступенем ефективності. Ще раз нагадуємо - не давайте своєму коту ліки, не проконсультувавшись попередньо з ветеринаром! І справа тут не тільки в потенційної можливості отруїти вихованця, якщо періодичність введення буде занадто частою.

Справа в тому, що для трематод і нематод (сосальщиков і круглих черв'яків, відповідно) існують принципово різні склади. Якщо ви будете напихати свого котика ПІРАНТЕЛ, наприклад, в той час як тварина страждає від опісторхозу, зовсім не факт, що вам вдасться хоч якось допомогти тварині. Саме з цієї причини ми б настійно рекомендували показувати кота ветеринара не рідше разу на квартал - потрібно регулярно проводити аналіз калу як для виявлення паразитів, так і для точного визначення їх виду. Особливо це актуально в тих випадках, коли ви живете в місцевості, неблагополучної по паразитарних захворювань.

А як бути у випадку з кошенятами? Адже їх організм ще слабкий, він не може в належній мірі чинити опір глистової інвазії, чому малюки хворіють значно частіше дорослих родичів. Більш того, кошеняті взагалі не обов'язково гуляти на вулиці або їсти м'ясо / рибу: він цілком може заразитися, харчуючись материнським молоком! Справа в тому, що личинки деяких видів гельмінтів (багато з паразитичних нематод, наприклад), можуть впадати в сплячку, перебуваючи при цьому в молочних залозах кішки. Коли орган починає виробляти молоко, вони прокидаються і стають активними. Саме з цієї причини кошенят необхідно обробляти проти глистів в обов'язковому порядку.

Перший раз це робиться при досягненні ними віку шести тижнів. Другий - у віці між восьмою і десятої тижнем. Знову-таки, самостійно цим займатися не слід, рекомендуємо попередньо проконсультуватися у ветеринара. Якщо ж з'ясується, що паразити є у вже вагітної кішки, настійно рекомендується почекати народження кошенят, і вже після цього обробляти спершу мати, а вже потім, після досягнення необхідного віку, самих кошенят. Більш того, нерідкі випадки, коли ті або інші ліки взагалі не повинно потрапляти в організм малюків до досягнення ними певного віку і / або маси, а тому (препарат може виходити з материнським молоком) доводиться чекати і не проводити обробок. Інакше висока ймовірність отруїти і мати, і її дитинчат.

Подбайте і про те, щоб у вашого котика завжди був нормальний імунітет. Якщо захисна система тваринного ослаблена, ризик паразитарних інфекцій зростає в кілька разів. Необхідно підібрати для вихованця грамотно складений і повноцінний раціон, а також регулярно давати йому таблетки полівітамінних препаратів. Але їх, звичайно, повинен виписувати ветеринар. Бажано - за результатами біохімічного аналізу крові.

Ізоляція як засіб захисту людини

Вважається, що велика частина паразитичних черв'яків, що паразитують в організмі кішок, порівняно безпечні для людини. Але це думка вірно лише частково. Так, паразити (як правило) не досягають «зрілого віку» в кишечнику людини, гинучи згодом. Але проблема полягає зовсім не в цьому. Справа в тому, що у тих же аскарид (круглі черв'яки) одній зі стадій розвитку є міграція по організму господаря. Личинки в цей період можуть виявитися де завгодно, в тому числі в легенях, печінці, інших органах і тканинах. Люди нерідко стають через це інвалідами.

Особливо важко можуть переносити зараження діти. Коли личинки аскарид починають виходити з легких (куди вони і прагнуть потрапити під час міграції), малюк може просто задихнутися, тому що у нього, якщо порівнювати з дорослою людиною, набагато вже просвіт дихальних шляхів. Так що профілактика паразитів у кішок - завдання, при виконанні якої ви гарантуєте безпеку не тільки вихованців, а й своїх близьких.

Важливо! Лікарі дають просту рекомендацію: якщо вихованець страждає від паразитарної патології, його в обов'язковому порядку містять окремо від дітей і людей похилого віку. Їх імунна система занадто слабка, а тому може не впоратися із запобіганням захворювання. Особливо важливо не допускати «совместного9raquo; проживання дітей і немовлят, тому що наслідки можуть бути катастрофічними.

Самих кішок, втім, ізолювати один від одного практично марно. Куди розумніше лікувати всіх вихованців «оптом9raquo ;. Набагато важливіше, щоб їв кіт в одному місці, спав - в іншому, а на «горшок9raquo; ходив - в третьому. Так можна запобігти поширенню яєць паразитів по дому.

Смішні кішки - 3

Температура тіла у кішок

Пам'ятники котам і кішкам. Частина перша

Будь ласка, залиште коментар до статті. Нам дуже важлива Ваша думка.

Кастрація котів: шкода чи користь?

Досліди Павлова з собаками

Священна бірманська кішка: справжнє втілення безтурботності

Таурин для кішок

Всі матеріали, опубліковані на сайті, є інтелектуальною власністю адміністрації.

Будь-яке копіювання матеріалів можливе лише з установкою активного посилання на сторінку-джерело!

За будь-яких цікавлять вас питань можете зв'язатися з нами через