Профілактика від глистів кошенятам

29 ноября 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Загрузка...

Профілактика глистів у кішок - головний захід кожного заводчика

Глисти у кішок є звичайною проблемою, але проблема ця - не тільки «візуальная9raquo ;. Якщо патології паразитичного походження не лікувати, наслідки можуть бути вкрай серйозними, аж до смертельного результату. Крім того, багато видів черв'яків небезпечні не тільки для самих вихованців, а й для їхніх господарів. Таким чином, профілактика глистів у кішок - найважливіший захід, приділяти увагу якому повинен кожен заводчик.

Основні профілактичні методики

Отже, що ж потрібно робити, щоб ваш вихованець не придбав «попутчіков9raquo ;? Найважливіше - підтримка якісної гігієнічної середовища. Пам'ятайте, що фекалії і сеча, що залишаються на повітрі - потенційне джерело зараження. Так що їх в обов'язковому порядку необхідно утилізувати в домашніх умовах, змиваючи в унітаз. Якщо ви живете в приватному будинку, бажано ці «отходи9raquo; відразу спалювати або, по крайней мере, закопувати на глибину не менше метра. Коли вихованець вже хворіє якийсь паразитарної хворобою, а у вас немає можливості спалювати або закопувати його випорожнення, вміст лотка слід скидати в щільні пластикові пакети і заливати хорошою дозою хлорного відбілювача. Після цього «емкость9raquo; необхідно щільно зав'язувати і вже в такому вигляді відправляти на смітник.

При наявності у вас приватного будинку обов'язково підтримуйте чистоту у дворі. Намагайтеся, щоб не залишалося постійно затінених ділянках, так як в їх грунті яйця паразитичних черв'яків можуть зберігатися місяцями і навіть роками (коли піддаються опроміненню сонячним ультрафіолетом). По можливості, намагайтеся контролювати харчування свого кота. Звичайно, неможливо припинити пристрасть кішок до винищення пацюків і мишей, але вивести цих гризунів в масштабах власного будинку і ділянки - цілком реально. Чим менше буде мишей, тим менше шансів, що ваш вихованець з'їсть заражену «дічь9raquo ;.

Ці дрібні кровососи - не тільки сильний дратівливий чинник, а й переносники маси захворювань, включаючи глистяні. Зокрема, саме в організмі бліх «дозревают9raquo; личинки огіркового ціп'яка. Так що з ними потрібно боротися, докладаючи до того всіх можливих зусиль. І для цього зовсім немає потреби купувати дорогі засоби і препарати, цілком реально обійтися народними методиками!

Але щоб боротьба була максимально ефективною, необхідно знати про життєвий цикл паразитів. Як взагалі виростають блохи, звідки вони беруться? Доросла самка паразита щодня відкладає кілька яєць. Їх кількість і частота кладки залежать, багато в чому, від частоти і великої кількості харчування кровососів. Чим блоха активніше і рясніше їсть, тим більше яєць може відкласти. Але нас цікавить навіть не це.

Отже, яйця потрапляють в навколишнє середовище (в кімнату, наприклад). Там вони закочуються в щілини між мостинами і інші затишні місця. Протягом кількох тижнів (терміни також можуть сильно варіюватися) відбувається їх визрівання, після чого вилуплюється личинка. Вона харчується всілякої органікою, до числа якої відносяться навіть ... яйця глистів! Деякі з них шлунково-кишковий тракт паразита без проблем переробляє, в той час як личинки інших глистів користуються найбільшою блохою, немов інкубатором.

Важливо! Для чого все це потрібно знати пересічному власникові кішки? Все просто - не потрібно наївно сподіватися, що одноразової обробки вихованця всі проблеми вирішаться. Повторювати її необхідно, як мінімум, ще раз - через два тижні.

Саме цей час потрібно личинкам, щоб вирости і перетворитися в нових бліх. Крім того, для боротьби з личинковими формами рекомендується прибиратися якомога ретельніше, буквально заливаючи дезінфікуючі засоби в усі наявні щілини і куточки. Тільки так можна гарантувати, що молоді паразитів більше не залишилося. У разі, коли заводчик цього не робить, він може давати ліки від глистів своєму улюбленцю регулярно, але від повторних заражень його врятувати не вдасться.

Якщо необхідно запобігти укуси бліх, але з якихось причин використання потужних засобів для дезінфекції неможливо, краще застосовувати більш «народние9raquo; методи. Зокрема, чудово зарекомендувала себе звичайна полин. Якщо її свіжу або навіть суху траву розкласти по всіх куточках будинку, паразити будуть відчувати себе не настільки привільно. Крім того, в воду для миття підлог корисно додавати ефірне масло полину.

Звичайно, тим котам, харчування яких складається виключно з сухих кормів, гельмінти не будете отримувати будь (зате загрожують камені в нирках і інші неприємності з шлунково-кишкового тракту). Консервоване харчування - теж добре. Але в обох випадках є проблеми. По-перше, хороший сухий корм, не кажучи про консервах = суттєві витрати для власника. По-друге, «сухостой9raquo; загрожує проблемами зі здоров'ям тварини. Багато заводчики це прекрасно розуміють, а тому підгодовують своїх вихованців «натуралкой9raquo ;. І ось тут-то криється небезпека.

З метою здешевлення основним «лакомством9raquo ;, яким пригощають кота, стає річкова риба. За даними епідеміологів і паразитологів, ситуація з нею рік від року стає все більш напруженою: так, забруднення річок важкими металами зустрічаються рідше, зате число риби, зараженої гельмінтами, тільки зростає. Кішки, зокрема, нерідко «цепляют9raquo; опісторхоз. Що ж робити? Відповідь проста - всю річкову рибу потрібно обов'язково піддавати термічній обробці! Нехай і пару хвилин, але її потрібно проварювати або пропарювати.

Те ж саме стосується субпродуктів та інших відходів м'ясного виробництва. Якщо ви годуєте ними своїх кішок, то пам'ятайте, що купувати їх слід виключно в магазинах, що належать добре зарекомендували себе виробникам. В іншому випадку можна купити що завгодно, включаючи м'ясні відходи з трихинеллами. Здоров'я вашого вихованця це точно не додасть. Більш того, при регулярному годуванні кота м'ясопродуктами настійно рекомендується щомісяця обробляти вихованця антигельмінтними препаратами в профілактичних дозах.

Про важливість регулярних візитів до ветеринара

Про конкретні їх типах краще поговорити зі своїм ветеринаром, так як необхідно бути обережним: постійна дача деяких ліків може спровокувати ураження печінки і легенів. Найчастіше використовується Дронтал, Пірантел, Празиквантел і подібні засоби. Вони дешеві і володіють непоганий ступенем ефективності. Ще раз нагадуємо - не давайте своєму коту ліки, не проконсультувавшись попередньо з ветеринаром! І справа тут не тільки в потенційної можливості отруїти вихованця, якщо періодичність введення буде занадто частою.

Справа в тому, що для трематод і нематод (сосальщиков і круглих черв'яків, відповідно) існують принципово різні склади. Якщо ви будете напихати свого котика ПІРАНТЕЛ, наприклад, в той час як тварина страждає від опісторхозу, зовсім не факт, що вам вдасться хоч якось допомогти тварині. Саме з цієї причини ми б настійно рекомендували показувати кота ветеринара не рідше разу на квартал - потрібно регулярно проводити аналіз калу як для виявлення паразитів, так і для точного визначення їх виду. Особливо це актуально в тих випадках, коли ви живете в місцевості, неблагополучної по паразитарних захворювань.

А як бути у випадку з кошенятами? Адже їх організм ще слабкий, він не може в належній мірі чинити опір глистової інвазії, чому малюки хворіють значно частіше дорослих родичів. Більш того, кошеняті взагалі не обов'язково гуляти на вулиці або їсти м'ясо / рибу: він цілком може заразитися, харчуючись материнським молоком! Справа в тому, що личинки деяких видів гельмінтів (багато з паразитичних нематод, наприклад), можуть впадати в сплячку, перебуваючи при цьому в молочних залозах кішки. Коли орган починає виробляти молоко, вони прокидаються і стають активними. Саме з цієї причини кошенят необхідно обробляти проти глистів в обов'язковому порядку.

Перший раз це робиться при досягненні ними віку шести тижнів. Другий - у віці між восьмою і десятої тижнем. Знову-таки, самостійно цим займатися не слід, рекомендуємо попередньо проконсультуватися у ветеринара. Якщо ж з'ясується, що паразити є у вже вагітної кішки, настійно рекомендується почекати народження кошенят, і вже після цього обробляти спершу мати, а вже потім, після досягнення необхідного віку, самих кошенят. Більш того, нерідкі випадки, коли ті або інші ліки взагалі не повинно потрапляти в організм малюків до досягнення ними певного віку і / або маси, а тому (препарат може виходити з материнським молоком) доводиться чекати і не проводити обробок. Інакше висока ймовірність отруїти і мати, і її дитинчат.

Подбайте і про те, щоб у вашого котика завжди був нормальний імунітет. Якщо захисна система тваринного ослаблена, ризик паразитарних інфекцій зростає в кілька разів. Необхідно підібрати для вихованця грамотно складений і повноцінний раціон, а також регулярно давати йому таблетки полівітамінних препаратів. Але їх, звичайно, повинен виписувати ветеринар. Бажано - за результатами біохімічного аналізу крові.

Ізоляція як засіб захисту людини

Вважається, що велика частина паразитичних черв'яків, що паразитують в організмі кішок, порівняно безпечні для людини. Але це думка вірно лише частково. Так, паразити (як правило) не досягають «зрілого віку» в кишечнику людини, гинучи згодом. Але проблема полягає зовсім не в цьому. Справа в тому, що у тих же аскарид (круглі черв'яки) одній зі стадій розвитку є міграція по організму господаря. Личинки в цей період можуть виявитися де завгодно, в тому числі в легенях, печінці, інших органах і тканинах. Люди нерідко стають через це інвалідами.

Особливо важко можуть переносити зараження діти. Коли личинки аскарид починають виходити з легких (куди вони і прагнуть потрапити під час міграції), малюк може просто задихнутися, тому що у нього, якщо порівнювати з дорослою людиною, набагато вже просвіт дихальних шляхів. Так що профілактика паразитів у кішок - завдання, при виконанні якої ви гарантуєте безпеку не тільки вихованців, а й своїх близьких.

Важливо! Лікарі дають просту рекомендацію: якщо вихованець страждає від паразитарної патології, його в обов'язковому порядку містять окремо від дітей і людей похилого віку. Їх імунна система занадто слабка, а тому може не впоратися із запобіганням захворювання. Особливо важливо не допускати «совместного9raquo; проживання дітей і немовлят, тому що наслідки можуть бути катастрофічними.

Самих кішок, втім, ізолювати один від одного практично марно. Куди розумніше лікувати всіх вихованців «оптом9raquo ;. Набагато важливіше, щоб їв кіт в одному місці, спав - в іншому, а на «горшок9raquo; ходив - в третьому. Так можна запобігти поширенню яєць паразитів по дому.

Вчимо собаку приносити палицю в 3 простих етапу

Кастрація собак: догляд після операції

Ветеринарний паспорт для собак

Будь ласка, залиште коментар до статті. Нам дуже важлива Ваша думка.

Розтягнення зв'язок у кішки: вчимося визначати і лікувати

Депресія у собак - психічний розлад або вигадка

Як дати собаці таблетку?

Іграшки для кішок: чим розважити улюбленця

Всі матеріали, опубліковані на сайті, є інтелектуальною власністю адміністрації.

Будь-яке копіювання матеріалів можливе лише з установкою активного посилання на сторінку-джерело!

За будь-яких цікавлять вас питань можете зв'язатися з нами через


Глисти у кішок і кошенят - симптоми і способи лікування

Одним з найбільш поширених захворювань у котів вважається гельмінтоз - зараження тваринного глистами. На сьогодні ветеринарами налічується кілька видів гельмінтів. При виявленні у кішок глистів в першу чергу важливо правильно визначити різновид паразита, який оселився в організмі тварини, що дозволить правильно призначити курс лікування.

Проникли в організм тварини паразити, які можуть перебувати практично повсюдно: В траві, сирих продуктах, воді і т. Д., Несуть потенційну небезпеку не тільки здоров'ю кішки, а й її господареві. Навіть якщо дорослий кіт або кошеня постійно знаходиться в будинку - це не виключає їх зараження яйцями гельмінтів, які можуть бути занесені брудним взуттям, одягом або навіть немитими руками.

Різновиди глистів і симптоми гельмінтозу

За способом розмножаться, розміром і формою все гельмінти підрозділяються на 4 основні види - круглий хробак, стрічковий паразит, сисун і печінковий гельмінт. Тому, щоб розуміти, як лікувати кішку або кошеня від глистів, потрібно знати ворога в обличчя.

 1. стрічковий гельмінт має плоску форму і здатний досягати до 70 см в довжину. Його тіло, що складається з члеників, містить безліч личинок. Цестоди у тварини паразитують в тонкій кишці, викликаючи відсутність апетиту, блювотні позиви, діарею і різке зниження ваги. Кішки й кошенята можуть заразитися стрічковими глистами при вживанні річкової риби, гризунів, комах або при контактуванні з зараженими родичами.
 2. круглий глист - дрібний паразит розміром від пари міліметрів до декількох см. У разі запущеної форми гельмінтозу паразит досягає 10 см в довжину. Круглий черв'як, як і плоский його родич, паразитує в тонкому кишечнику, а в деяких випадках в печінках, жовчному міхурі або стравоході. В організм тварини паразит потрапляє через стравохід або шкірний покрив.
 3. плоский сисун - паразит, який вражає тканини легенів і печінки кішки. Легеневий гельмінт виростає в довжину не більше 10 мм. У випадку з інвазією легеневим трематодам кіт або кошеня кашляє, втрачає інтерес до їжі, рве піною, а також у тварини підвищується температура і з'являється діарея.
 4. печінкові глисти - найдрібніший вид паразита довжиною не більше 5 мм. Гельмінт може руйнувати печінку, а іноді поселяється в шлунку. Симптоматика гельминтоза супроводжується болями в області живота, різкими змінами апетиту, блювотою, діареєю і високою температурою.

Симптоми прояви глистів у кішок будуть залежати від кількості паразитів. При незначній інвазії симптоми можуть, взагалі, відсутні. Гельмінти у кошенят з'являються таким же чином, як і у дорослих тварин. Але дуже часто глисти можуть паразитувати ще в утробі вагітної кішки, а також вдаватися до потомству з молоком під час годування.

Глисти у кішок - симптоми і основні ознаки

При зараженні тварини будь-яким з видів гельмінтозу, проявляються конкретні симптоми в залежності від різновиду паразита. При цьому ветеринарами виділяється і узагальнена симптоматика наявності в організмі кішки глистів:

 • рідкий стілець, що чергується запорами;
 • блювота кров'яними згустками, а в особливо запущених випадках гельмінтами;
 • наявність в фекаліях паразитів;
 • свербіння в задньому проході;
 • здуття;
 • різке зниження ваги;
 • різкі зміни апетиту;
 • кашель і проблеми з диханням;
 • випадання волосяного покриву;
 • відставання кошенят в розвитку;
 • тварина швидко стомлюється;
 • слизова оболонка набуває блідо-жовтий окрас;
 • параліч задніх кінцівок.

Дуже часто симптоматика гельминтоза схожа на інфекційні захворювання у кішок, тому правильна діагностика має велику важливість. Якщо хворому вихованцеві давати препарати від глистів, то це може спричинити ускладнення іншого захворювання, а іноді привести до загибелі кішки. Точна діагностика проводиться тільки досвідченими ветеринарами при дослідженні аналізу калу.

Особливо небезпечні глисти у кошеняти, так як ослаблення імунної системи незміцнілого організму малюка при гельмінтозі може викликати гальмування розвитку, важку анемію і навіть загибель тварини.

Профілактичні заходи боротьби з глистами

Гельмінти найчастіше вражають вуличних тварин, а й домашні кішки не застраховані від гельмінтозу. Для запобігання розмноження глистів та мінімізації ризику інвазії, потрібно дотримуватися нескладних правил догляду за домашніми улюбленцями.

 1. Чи не випускайте тварина на прогулянку по вулиці. Це дозволить уникнути контакту з хворими родичами, мишами, блохами і фекаліями залишеними іншими тваринами.
 2. Взуття краще зберігати в місцях недоступних для кішок.
 3. Килимок біля вхідних дверей повинен бути постійно чистим.
 4. Виключити з раціону, тварини сиру рибу і м'ясо, в яких дуже часто містяться личинки гельмінтів.
 5. Обов'язково мити руки, приходячи з вулиці, перш ніж гладити домашнього улюбленця.
 6. Перевіряти шерсть тварини на наявність бліх, які є переносниками стрічкових глистів.
 7. Часто прибирати котячий туалет.
 8. Чи не нехтувати профілактичної дегельмінтизацією.
 9. Препарати від глистів потрібно купувати тільки в спеціалізованих аптеках.
 10. Глистогінні препарати для кошенят застосовувати тільки відповідно до дозуванням, рекомендованої ветеринаром.

Лікування глистів у домашніх кішок

Перед початком лікування важливо правильно визначити різновид паразита. Препарати, призначені для боротьби з печінковими гельмінтами малоефективні для знищення плоских паразитів і навпаки. Уникайте препаратів широкого спектра, так як вони мають високу токсичність.

Токсичні таблетки проти глистів викликають у тварини блювоту, діарею, відчуття слабкості і млявості. Але сучасні антигельмінтні препарати, які випускаються в різних формах - таблетка, суспензія або краплі абсолютно безпечні для домашніх улюбленців при цьому ефективно знищуючи будь-які різновиди гельмінтів.

Дегельмінтизація кішок - технологія проведення

Препарати проти гельминтоза даються тварині в ранковий час на порожній шлунок. Дуже важливо дотримуватися рекомендованої виробниками дозування, яка вказана на упаковці або в інструкції. У більшості випадків доза розраховується відповідно до ваги кішки і віком тварини. Найчастіше препарат подмешивается в корм тваринного.

Якщо домашній улюбленець відмовляється від прийому препарату, його вводять примусовим шляхом. Кішка чи кошеня надійно фіксується, голова закидається вгору, а препарат кладеться в ротову порожнину на корінь язика. При цьому починає рясно виділятися слина, що є нормою. Щоб повністю позбавитися від глистів важливо простежити, щоб препарат був в повному обсязі проковтнув тваринам. При лікуванні котів неприпустимо використання медикаментів, призначених для людей.

дегельмінтизація проводиться в два етапи з перервою в 2 тижні. Іноді, у випадку з запущеною формою захворювання, коли гельмінти в організмі тварини мають різну ступінь зрілості, лікування може затягнутися на більш тривалий термін. Контролювати, як проходить лікування потрібно шляхом здачі аналізів калу в лабораторію ветеринарної медицини. У кошенят виводити гельмінти можна не раніше 2-тижневого віку.

В яких випадках дегельмінтизація протипоказана?

Дегельмінтизація кішок і кошенят може бути протипоказана в ряді таких випадків:

 • у кошенят, які молодші за рекомендованого в інструкції препарату віку;
 • у хворих або старих тварин;
 • у годуючих або вагітних кішок.

Важливо розуміти, що часта періодичність використання таблеток від гельмінтів у котів може викликати патології печінки тварини. Також з величезною різновиди котячих глистів 30 видів можуть передаватися людям. Щоб уникнути небажаного сусідства з паразитами, потрібно дотримуватися особистої гігієни не тільки людини, але і домашнього улюбленця. При цьому в профілактичних цілях рекомендовано не рідше 1 разу на рік приймати протиглистні ліки всім мешканцям квартири.