Профілактика від глистів у дорослих

29 ноября 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Загрузка...

Профілактика глистів у дорослих і дітей

Якщо вірити статистичним даним, переважна більшість дорослих людей хоча б один раз ставали жертвами гельмінтозу. Число хворих і носіїв глистової інвазії доходить до 95%. Для своєї життєдіяльності паразити використовують майже всі органи людини: печінка, всі відділи кишечника, мозок, кров, м'язи, легені, очі. Симптомами перебування непроханих гостей стають болі різної інтенсивності, діарея, головний біль. Результат гельмінтозу - порушення роботи органів, не виключений летальний результат. Хоча організм виробляє антитіла після вторгнення гельмінтів, цього захисту недостатньо для їх знищення. Тому важливо, щоб профілактика глистів у дорослих і дітей проводилася регулярно.

За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я, щороку кількість жителів Землі, заражених глистами, збільшується на 1,2 млрд чоловік. Фахівці ВООЗ стверджують, що 9 з 10 чоловік стають основним або проміжним господарем паразитів. Це станеться незалежно від регіону проживання, фінансового достатку і соціального статусу.

Людина може заразитися більш, ніж 250 різновидами гельмінтів. Глисти діляться на круглих черв'яків (нематод), стрічкових гельмінтів (цестод) і сосальщиков (трематод). Доросла особина рідко потрапляє в людський організм. Переважна більшість гельмінтозів починається з потрапляння в органи і тканини яєць, розвитку личинок. З'явилися з них дорослі особини деяких видів можуть досягати до 15 м довжини.

Неспецифічна профілактика глистів у дорослих і дітей

Щоб уникнути зараження паразитами, не наражатися на діагностиці та впливу лікарських препаратів, важливо заздалегідь проводити профілактику глистів у дорослих і дітей.

Заходи щодо попередження гельмінтозу:

Особиста гігієна, ретельне миття рук дуже важливі. Особливу увагу слід приділяти чистоті рук дітей, щоб знизити ризик їх зараження через побутові контакти.

У солоної та копченої риби, в суші можуть перебувати яйця стрічкових гельмінтів, зараження якими виключно небезпечно. Цестоди знищуються лише якісної теплової обробкою, тому любителі рибки до пива повинні бути обережні.

Любителі біфштексів із кров'ю і шашлику повинні потурбуватися про своє здоров'я - недожаренное м'ясо може містити яйця ціп'яків і лентеця.

При відвідуванні екзотичних країн потрібно ретельно мити овочі і фрукти, пити тільки бутильовану воду, критично ставитися до страв традиційної в цих районах кулінарії.

Не варто ходити босоніж по сирій землі і по вологому піску, так як це великий ризик зараження нематодами.

Ця вікова категорія, як ніяка інша, схильна до зараження паразитами. Прагнення до пізнання світу, перебування в дитячому колективі, гри в пісочниці і на дитячому майданчику збільшують можливість появи у дитини глистової інвазії. Тут важлива роль батьків, які повинні піклуватися про здоров'я своїх дітей і проводити профілактику глистів.

Чистоті рук потрібно приділяти постійну увагу.

Не менше 2 разів на тиждень в дитячій кімнаті проводиться повноцінна вологе прибирання. При цьому іграшки повинні бути ретельно опрацьовано: м'які - за допомогою пилососа, пластикові - вимиті в мильній воді.

Потрібно строго стежити за тим, щоб діти молодшого дошкільного віку не гризли і не облизували іграшки, предмети домашнього вжитку, не тягнули в рот пісок.

Контакт з вуличними і домашніми тваринами може стати причиною гельмінтозу у дитини. Домашніх вихованців слід регулярно перевіряти на наявність у них паразитів в ветеринарній лікарні, своєчасно лікувати.

Забороняється самостійно проводити профілактику протигельмінтними препаратами у дітей молодше 2 років, такі призначення повинен робити лікар.

Профілактика глистів у вагітних жінок

Більшість лікарських препаратів мають тератогенну дію, тобто можуть стати причиною каліцтва і різних патологій у майбутньої дитини. Тому вагітні жінки повинні утриматися від лікування високотоксичними препаратами проти гельмінтів.

Щоб не допустити зараження паразитами, потрібно своєчасно проводити обстеження на яйця глист, дотримуватися гігієнічні правила і проводити профілактику глистів. Обов'язково проглаживание постільної білизни, вживання для пиття тільки кип'яченої води. Природні засоби проти паразитів, які нікому не завдадуть шкоди, - ріпчаста цибуля, насіння гарбуза, часник, червоний перець. Діти 3-4 років теж можуть користуватися цими заходами профілактики і лікування гельмінтозу.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

Таблетки для профілактики глистів: за і проти

Лікарські препарати для лікування гельмінтозів мають високу токсичну активність. З приводу їх прийому з метою профілактики глистів у дорослих і дітей вчені-гельмінтологи і практичні лікарі мають діаметрально протилежні думки. Вони вважають таке лікування чимось на зразок «стрільби з гармати по горобцях». Вчені пропонують обмежитися неспецифічної профілактикою глистів. Якщо застосовувати її регулярно, інші попереджувальні заходи можуть не знадобитися.

Коли приймати таблетки для профілактики глистів?

У прихильників профілактичного лікування є неспростовні аргументи за використання лікарських препаратів. У деяких випадках така тактика виправдана, незважаючи на те, що проведені лабораторні дослідження показують негативний результат.

Наприклад, гельмінти у одного члена сім'ї зобов'язують інших провести профілактичне лікування глистів.

Можливий привід для прийому антигельмінтних препаратів навіть при негативному результаті аналізів:

Сверблячка в періанальної області;

Показання, при наявності яких проводиться профілактика глистів у дорослих і дітей:

Перебування або робота в дитячому колективі;

Часті контакти з тваринами;

Регулярний контакт з піском або землею (гри на дитячих майданчиках, проведення сільськогосподарських робіт);

Поїздки в регіони тропіків і субтропіків;

Хобі, пов'язане з риболовлею або полюванням.

Як вибрати оптимальний препарат?

Препарати для знищення гельмінтів в залежності від спектру їх дії поділяють на специфічні і неспецифічні. Найменш токсичні ліки широко спрямованої дії. У Пірантелу, Декарису і ембонат ПЕРВИННА побічні дії мінімальні. В якості профілактики глистів у дорослих можна застосовувати Вермокс. Для лікування глистової інвазії слід звернутися до лікаря, який врахує протипоказання і призначить оптимальне дозування.

Серед препаратів, рекомендованих для профілактики гельмінтозів, Пірантел вважається самим нешкідливим. Його дія не поширюється за межі кишечника, він не потрапляє в кровоносну систему. Діюча речовина Пірантелу паралізує м'язову систему глистів, які разом з фекаліями виводяться з кишечника. Як правило Пірантел рекомендується використовувати для профілактики глистів дітям, але тільки за призначенням лікаря.

Мінімальна токсичність не гарантує відсутності побічних дій - можуть виникнути минуща діарея, порушення травлення, нудота, алергічна кропив'янка.

Дозування для профілактики - 10 мг / кг маси тіла. Протипоказання - вагітність, печінкова і ниркова недостатність.

Вермокс: токсичний, але ефективний

Вермокс, або Мебендазол ефективний проти аскарид, гостриків, власоглава, вважається препаратом широкого спектру дії. Діюча речовина вермоксом порушує обмінні процеси в організмі паразитів, що призводить до їх загибелі. Хоча препарат не проникає в кровоносну систему, він має властивість накопичуватися в органах і тканинах. Самолікування вермоксом призводить до тяжких наслідків, шкоди для здоров'я.

Побічні дії препарату - зниження імунітету, алергічні прояви. Протипоказання до застосування - дитячий вік, вагітність, соматичні захворювання.

Декарис - стимулятор імунітету

Декарис, або Левамізол ефективний проти аскаридозу і змішаних глистових інвазій. Діюча речовина паразита паралізує дихальну мускулатуру гельмінтів. Порушення дихання призводять до їх загибелі. Декарис часто рекомендується для лікування ослаблених пацієнтів, так як він одночасно діє як імуномодулятор.

Побічні дії препарату - безсоння, порушення апетиту, підвищена збудливість і дратівливість, м'язові болі, запалення слизової оболонки рота. Можливі порушення сприйняття смаку і запаху.

Профілактична доза для дорослих - 150 мг, для дітей - 2,5 мг / кг маси тіла. Ліки застосовують одноразово на ніч. Протипоказання - дитячий вік до 3 років, з обережністю застосовують при вагітності, співвідносячи можливий ризик і користь.

Препарат узконаправленного дії, застосовується тільки для лікування ентеробіозу. Ембонат ПЕРВИННА блокує ферменти на клітинному рівні, після чого загиблі гострики разом з калом видаляються з травного тракту. Особливість препарату - його метаболіти можуть змінити забарвлення калу на яскраво-червоний колір.

Побічні дії - алергічні реакції на токсичні продукти розпаду загиблих гельмінтів, що потрапили в кровоносну систему.

Дотримання гігієнічних правил значно знизить ризик зараження глистами.

Відео про методи профілактики глистів

Про методи профілактики розповість лікар-педіатр вищої категорії: Михайлова Тетяна Михайлівна:

Автор статті: Данилова Тетяна В'ячеславівна, лікар-інфекціоніст, спеціально для сайту ayzdorov.ru

Глисти - це назва для великої групи нижчих черв'яків, які паразитують в організмі людини. Вони провокують захворювання під назвою гельмінтози. Розрізняють три класи хробаків: стрічкові черв'яки, круглі черв'яки і сосальщики. Науці відомо 300 видів гельмінтів, які здатні існувати в організмі людини, однако.

Лікування глистів має здійснюватися якомога швидше після виявленої інвазії. Справа в тому, що паразити мають здатність до дуже швидкого розмноження. Кожен день, який вони проводять в кишечнику або в іншому органі людини, негативним чином позначається на здоров'ї. Крім того, не завжди лікування глистів буде успішним з першої спроби.

Лікарські засоби, що діють проти паразитів, відносяться до фармакологічної групи протигельмінтних лекарств.Таблеткі від глистів діляться на ліки широкого спектру дії, і на ліки, що діють вибірково на один або кілька видів. До створення сучасних лікарських засобів широко використовувалися рослинні.

Часник є потужним засобом для боротьби з паразитами, і він дійсно допомагає позбутися від глистів. У складі часнику є високоактивна речовина під назвою алліін.

При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!


Ліки для профілактики глистів у дорослих - список ефективних таблеток і як приймати

Дієва профілактика багатьох видів глистів у дорослих - ліки, особиста гігієна підсилює їх дію на організм, лабораторний аналіз на наявність гельмінтів визначає ефективність вжитих заходів. Зараження яйцями паразитичних черв'яків відбувається постійно, тому питання, що пропити від глистів дорослому для профілактики, завжди актуальний.

Ліки для профілактики глистів

Двічі протягом року профілактика глистів у дорослих обов'язкове. Найкраще проводити профілактичні заходи навесні і восени. Наявність гельмінтів, інвазії, некатороз, ентеробіоз становлять серйозну небезпеку для організму людини. Бездіяльність дорого обходиться людині. Дорослим, в будинках яких є тварини, профілактичні заходи поряд з правильним доглядом за домашніми вихованцями необхідні подвійно.

В аптеках протиглистні препарати для профілактики у дорослих представлені в асортименті. Приймати їх навіть з метою профілактики можна тільки після консультації у лікаря. У медичній практиці немає єдиної думки про те, як і коли потрібно пити таблетки для профілактики глистів у дорослих. Багато медиків вважають, що застосовувати антигельмінтні засоби потрібно тільки в разі прояву симптомів хвороби.

Противоглистную терапія додатково включає:

  • суворе дотримання гігієнічних норм;
  • достатня термічна обробка м'яса і риби;
  • неприпустимість вживання води з водойм;
  • обережність при спілкуванні з тваринами;
  • ретельне миття фруктів і овочів і інші санітарно-гігієнічні заходи.

Існують два найпоширеніші способи боротьби з паразитичними черв'яками: медикаментозний і народний. Глистогінну ефектом володіють вермокс, мебендазол, ворміл, декаріс, Немозол і інші. Під час медикаментозного лікування важливо строго дотримуватися інструкції до застосування ліків, враховувати протипоказання, вік, індивідуальну непереносимість, побічні ефекти.

Добре зарекомендував медикамент Ворміл для профілактики важких тканинних інвазій. Ліки завдає руйнівної дії на гельмінтів, які паразитують в кишечнику, в личинкової стадії можуть вражати легені. Ворміл знищує гельмінтів на всіх стадіях розвитку: яйця, личинкової, дорослою. Принцип дії заснований на придушенні метаболічних процесів паразитів.

Прийом таблеток призначається індивідуально, дозування залежить від маси пацієнта. Побічні реакції можуть спостерігатися з боку нервової, травної, кровоносної системи. Відзначається зниження зору, можуть спостерігатися висипання на шкірі. Ліки не призначається при вагітності і лактації. Лікарський засіб випускається у формі жувальних таблеток і суспензії.

У медичній практиці застосовується медикамент Пірантел як профілактика аскаридозу, наявності гостриків та інших глистових захворювань. Лікарський засіб паралізує гельмінтів, вони повністю втрачають здатність до руху, процес виведення паразитів з організму відбувається природним шляхом. Ліки діє тільки на дорослих паразитів, тому доцільно провести повторний курс лікування. Пігулка приймається один раз на добу, незалежно від прийому їжі.

Не рекомендується прийом кошти вагітним, в період годування дитини, пацієнтам із захворюваннями печінки. Під час прийому препарату можуть виникнути запаморочення, нудота, висип, іноді відзначається порушення сну, слуху, галюцинації та інші негативні прояви. Після закінчення терапії бажано провести повторне дослідження на наявність яєць глистів.

Декарис для профілактики дорослим призначається одноразово. Цей препарат паралізує гельмінтів з добре розвиненою м'язовою системою (аскариди, гострики). Після прийому ліків протягом наступної доби мертві паразити активно виводяться з кишечника людини. Проти стрічкових глистів і сосальщиков ці ліки безсило. Крім противоглистного дії, Декарис є імуномодулятором, воно активізує клітини крові, що стимулюють імунні реакції організму.

Декарис не призначається під час виношування дитини та годування груддю. При його прийомі може проявитися алергія у вигляді шкірних висипань. Обережно слід застосовувати такий протиглистовий препарат при дисфункції печінки і нирок. На прийом препарату нудотою, блювотою, діареєю може відреагувати травна система. Головним болем, безсонням, судомами, підвищеною температурою - нервова.

Немозол для профілактики глистів

Немозол для профілактики дорослим призначається терапевтичним курсом, тривалість якого становить від 7 до 30 днів. Чинний компонент Немозола завдає руйнівної дії на клітинні оболонки гельмінтів, у них порушуються процеси надходження поживних речовин, придушуються всі метаболічні процеси і паразити гинуть. Ці ліки є одним з кращих для профілактики гельмінтів у дорослих.

Немозол направлено знищує гельмінтів в кишечнику, в крові діюча речовина практично не визначається. Він володіє широким спектром дії не тільки на глистів, а й на одноклітинних паразитів в організмі людини. Побічні ефекти спостерігаються з боку травної, нервової, кровоносної системи. Категорично заборонено алкоголь під час прийому Немозола.

Лікарі призначають Вермокс для профілактики захворювань круглими паразитичними черв'яками (гострики, трихинеллами). Їх присутність в організмі визначається сильним сверблячкою в анальному отворі, особливо в нічний час. Діюча речовина препарату порушує процес засвоєння паразитами глюкози, яка є для них основним живильною речовиною. Через два дні паразити гинуть від виснаження і виводяться з кишечника.

Препарат не можна приймати людям з хронічними захворюваннями кишечника, печінки, вагітним і годуючим грудьми. При прийомі препарату велика небезпека прояви сильних алергічних реакцій. Спостерігається випадання волосся, набряклість, висипання. У цьому випадку прийом ліків припиняється, робиться промивання шлунка, кишечника, приймається сорбент.

Профілактика глистів у дорослих - ліки на основі альбендазолу відмінно себе зарекомендували. Альбендазол для профілактики глистових захворювань входить в рекомендований список ВООЗ. Препарат руйнує клітини травної системи паразитів, викликає гальмування життєво важливих процесів. Альбендазол рекомендується приймати разом з жирною їжею.

При гіперчутливості до компонентів препарату його застосування не рекомендується. Протипоказаннями є вагітність і лактація. Можуть спостерігатися розлади травної системи, алергічні реакції, судоми, зміна настрою, іноді спостерігаються проблеми із зором, пожовтіння білкової оболонки очей, порушення роботи нирок.

Профілактика глистів у дорослих народними засобами

Не тільки ліки для профілактики глистів у дорослих довело свою ефективність. Профілактика паразитів у людини народними засобами, гомеопатичними препаратами - дієвий метод за відгуками пацієнтів. Добре зарекомендували насіння насіння гарбуза. Щоб боротися з паразитами, гарбузове зерна потрібно вживати натщесерце в сирому вигляді, попередньо розтерти і змішати з медом. Для глистной профілактики готують відвар з насіння.

Існує безліч рецептів приготування протигельмінтних коштів на основі насіння гарбуза. Добре працюють клізми з настоєм часнику. Глисти гинуть, якщо випити коньяк з касторкою, змішаних у співвідношенні 1: 1. Обов'язковою умовою ефективності народних способів є прийом проносних препаратів, промивання кишечника для виведення загиблих глистів. Це важливо, оскільки паразити починають розкладатися в кишечнику, виділяючи токсини.

У Москві, Санкт-Петербурзі ціна на ліки від глистів різна. Вона істотно відрізняється в аптеках міста, відносно дешево можна замовити препарати в інтернет-магазині, вибрати ефективні аналоги, тут же є можливість оформити доставку. Середня вартість протигельмінтних ліків:

3 таблетки по 400 мг

1 таблетка по 150 мг

6 таблеток по 100 мг

6 таблеток по 100 мг

1 таблетка по 400 мг

3 таблетки по 250 мг

Відео: як виявити глисти і чи потрібно проводити профілактику

Проводжу профілактику гельмінтозу за допомогою Декарису регулярно, адже у нас в будинку живе кішка. Засіб м'яке і ефективне. Приймаю його за порадою свого лікуючого лікаря. Практично не відчуваю дискомфорту і побічних ефектів. Профілактичні заходи поєдную з регулярним прийомом проносних. Зручно, що приймається препарат одноразово.

Часто загальне погіршення самопочуття ми пов'язуємо з чим завгодно, тільки не з присутністю глистів в організмі, а процес зараження відбувається практично постійно. Вирішив купити Альбендазол, відгук мого друга допоміг, самопочуття дійсно покращився. Був невеликий дискомфорт в кишечнику, але стан швидко прийшло в ному.

Знаю, що потрібна профілактика глистів у дорослих - ліки приймати обов'язково, продаж їх налагоджена в аптеках. З особистих спостережень скажу, що мені більше підходить Декарис, Пірантел. Пробувала Вермокс, він більш токсичний, на мій погляд. У мене були сильні висипання і набряки. Довелося усувати наслідки прийому препарату сорбентами.