Профілактика від глистів у дорослих таблетки Немозол

29 ноября 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Загрузка...

Особливості використання Немозола з профілактичною метою

Гельмінтоз - це одне з найпоширеніших захворювань людства, причому схильні до нього як доросла категорія населення, так і дитяча. Паразити, що викликаються дана недуга, несуть велику небезпеку для людського здоров'я, так як вони мають здатність розташовуватися в різних органах, поступово руйнуючи їх.

Коли і кому рекомендується проводити профілактику

На сьогоднішній день питання профілактики гельмінтозу вважається дуже актуальним. Медикаменти, які використовуються з метою запобігти або вилікувати хворобу, є синтетичними продуктами. Думка медичних працівників, з приводу доцільності застосування лікарських препаратів для профілактичних цілей, істотно різняться.

Одні фахівці вважають, що без вживання протиглистових коштів ніяк не обійтися. А інші дотримуються думки, що цілком достатньо для уникнення недуги дотримуватися особистої гігієни, систематично мити руки перед трапезою, а також після кожного відвідування туалету, не вживати термічно не оброблені продукти, і не забувати міняти натільну білизну.

Кваліфіковані фахівці стверджують, що необов'язково вдаватися до синтетичних препаратів для профілактики гельмінтозу абсолютно всім.

Розглянемо, за яких обставин це необхідно:

 • якщо відбулося зараження одного з подружжя, яке проживає людей;
 • коли в будинку проживають домашні тварини, в цьому випадку профілактика необхідна не тільки людям, а й вихованцям;
 • тим, хто кожен день стикається з відкритим грунтом, до цієї категорії відносяться працюють в сільському господарстві, комунальні співробітники і малюки, граються в пісочницях.
 • регулярні відвідування екзотичних країн;
 • люди, що захоплюються риболовлею, полюванням і часто перебувають на пляжах;
 • діти, які часто відвідують різні санаторії.

Якщо все ж є необхідність в лікарських препаратах, то найпоширеніше і ефективне для профілактичних цілей - засіб Немозол. Розглянемо детальніше цей препарат.

Головним активною речовиною розглянутого кошти є албендозол. У якій кількості дана речовина присутня в ліках, безпосередньо залежить від форми препарату:

 1. Медикамент в таблетованій формі складається з 0,4 гр активної речовини. Також препарат має додаткові компонентами: крохмалем, повідоном-30, чистим тальком, лаурилсульфатом натрію, магнієм стеарата, желатином, кремнієм діоксиду.
 2. Таблетована форма препарату. Це таблетки, які потрібно розжовувати, мають в собі 0,4 гр чинного компонента. Їх склад також володіє допоміжними інгредієнтами: крохмалем кукурудзи, повідоном-30, чистим тальком, кремнієм діоксиду, желатином, лимонною кислотою, натрієм крохмалю, аспартамом, ароматизаторами.

Немозол - це лікарський медикамент широкого спектру дії, який створений з метою позбавити організм від паразитуючих хробаків. З надходженням препарату починають відбуватися порушення метаболізму глюкози в клітинах тканин хробака. Внаслідок цього вичерпуються накопичення глікогену і пригнічується виробництво аденозинтрифосфорної кислоти. Через таких невідновлюваних порушень паразит гине.

Розглянутий препарат від гельмінтів для дітей не несе небезпеки, так як його речовини не вбираються з кишечника в інші органи, тому згубний вплив здійснюється виключно на глистів.

Також важливим моментом є те, що даний лікарський засіб сприяє м'якому очищенню організму людини від яєць, відкладених паразитами. Крім цього, він перешкоджає виникненню личинок, мігруючих в клітинах тканин кишечника. А якщо вони вже з'явилися, то з легкістю усуває їх.

фармакокинетічеськоє вплив

Коли основна речовина проникає в людський організм, то всмоктується в кишечник тільки на 5%. Тому інструкція із застосування свідчить, що його потрібно вживати спільно з жирною їжею. При таких обставинах вбирання ліки суттєво зросте. В такому випадку лікарський засіб здатний більш ефективно впливати, а його елементи, поєднуючись з плазмою, осідають в печінці, жовчі, сечі, спинному і головному мозку.

Виходить ліки з організму в первинній формі спільно з жовчю, за допомогою травного тракту. Також його виділення зафіксовано через органи сечовидільної системи, але істотно в менших кількостях. При цьому очищення організму не погіршується у пацієнтів, що мають захворювання нирок.

Немозол сприяє звільненню людського організму від ехінококів, китайських сосальщиков, аскарид, лямблій, трихінел, котячої двуустки, гостриків та стрічкових гельмінтів. Також часто фахівці прописують Немозол для профілактики різних видів гельмінтозу.

Дане засіб не дозволяється вживати людям, у яких є підвищена чутливість до містяться компонентів ліки. Також слід відмовитися від засобу, якщо порушена сітківка очей, при виношуванні малюка і під час грудного годування.

Адекватні і суворо контрольовані дослідження, щодо безпечного вживання даного ліки при виношуванні дитини і лактації, не проводилися. В даному випадку Немозол призначається при крайньої потреби і тільки, якщо препарат принесе більше користі матері, ніж нашкодить плоду.

Якщо жінці, яка хоче стати матір'ю і планує зачаття, фахівець призначив даний препарат, то перед його вживанням потрібно здати аналіз або провести тест, щоб переконатися що вагітність не наступила.

Прийнятий препарат має властивість виходити спільно з материнським молоком. Якщо мамі, що годує необхідно приймати дані ліки, то, перш ніж почати терапію, необхідно перевести дитину на штучне годування.

Немозол призначається для позбавлення від глистів та попередження їх розвитку, як для дорослої категорії населення, так і для дітей. Інструкція по застосуванню говорить, що на дозування ліків і тривалість прийому медикаменту безпосередньо впливає тип захворювання, вікова і вагова категорії пацієнта.

Розглянемо, як приймати Немозол при різних обставинах:

 • Щоб організм покинув ехінокок або свинячий ціп'як, дорослим, які важать понад 60 кг потрібно вживати по 1 таблетці препарату двічі протягом доби. Людям з вагою менше 60 кг рекомендується пити по половинці таблетки також двічі на добу. При зараженні свинячим ціп'яком тривалість вживання лікарського засобу прописується від 7 до 30 днів, залежить це від тяжкості захворювання. Від ехінокока п'ється ліки 28 днів, потім робиться 2 тижні інтервалу і повторюється лікування.

 • Щоб звільнитися від лямблій, дитина повинна вживати 15 мг з розрахунку на 1 кг маси тіла один раз в день, терапія повинна тривати протягом тижня. Щоб вилікувати дорослого, дозування слід збільшити до 30 мг.
 • Від токсокар людям, які важать більше, ніж 60 кг, прописується вживати по 400 мг двічі на добу. При вазі менше 60 кг дозування зменшується в половину. Дитина, яка хвора токсокарозом, повинен пити ліки, розраховуючи по 10 мг на 1 кг маси тіла двічі на добу протягом 2 тижнів.
 • Для усунення з організму аскарид, некатор і гостриків приймається ліки одного разу в кількості 0,2 гр. Якщо виникає необхідність, прийом повторюється через 3 тижні.

Як вже було сказано вище, Немозол часто призначається щоб уникнути розвитку гельмінтозу. Корисний він для таких цілей тим, що в ньому присутні різні вітаміни і поживні речовини. Найбільш вдалий час щоб проводити профілактичний курс, це початок потепління і настання холодів.

Для більш високої ефективності попередження захворювання рекомендується приймати комплексно одночасно два медикаменту - Немозол і Декарис.

Якщо людина вирішила провести профілактику, то йому слід спочатку випити Декарис в кількості 1 таблетки, а по проходженню 3 днів прийняти таблетку Немозола. Крім цього, потрібно пам'ятати про дотримання особистої гігієни, миття рук і овочів перед вживанням. Також замість сирої води потрібно пити кип'ячену, і систематично міняти постільну і натільну білизну.

У будь-якого лікарського засобу існують аналогічні препарати, якими можливо його замінити, якщо виникла така необхідність. Розглянемо, які медикаменти можна приймати замість Немозола:

 • Зентелу - це препарат, який має противоглистное і протипротозойну вплив. Він здатний знищувати статевозрілих особин паразитів і найпростіших мікроорганізмів - лямблій.

 • Альбендазол - медикамент, що володіє великим спектром впливу. Знищує черв'яків на всіх етапах їх розвитку, від яєць до статевозрілих особин. Однак може викликати безліч побічних явищ і має високу токсичність.
 • Саноксал - протигельмінтний і антипротозойний медикамент, з основним діючим компонентом - альбендазолом. Заборонено дітям до 3 років і людям з наявністю проблем з печінкою.

У сучасній медицині антигельмінтні засоби намагаються виготовляти з мінімальною токсичністю. Однак все одно необхідно перед вживанням будь-яких ліків проконсультуватися з фахівцем. При терапії потрібно строго слідувати призначеної дозуванні, так як при відхиленні від неї, здатні виникнути серйозні ускладнення.

Про профілактику гельмінтозу буде розказано в відео:


Як приймати препарат Немозол дітям або дорослим для лікування і профілактики - дозування, аналоги і ціна

Для лікування аскаридозу, лямбліозу, усунення круглих черв'яків і їх личинок лікарі прописують Немозол - інструкція із застосування якого включає всю необхідну для пацієнта інформацію. Протиглистовий і протипаразитарний препарат продається через аптеки за рецептом, має сувору дозування і вимагає чіткого виконання інструкції. Ознайомтеся з її основними положеннями.

Відповідно до класифікації, прийнятої в фармакології, медикамент входить в підгрупу препаратів з антигельминтной активністю, групу протимікробних і протипаразитарних засобів. Немозол - інструкція із застосування свідчить, що випускається ліки в трьох різних форматах, підходить для прийому дорослим і дітям, знищує всі види глистів. Активно діючою речовиною є албендазол.

Медикаментозний засіб випускається в трьох форматах: суспензії, таблетках і жувальних таблетках. Активним компонентом є албендазол, який вбиває всі види гельмінтів. Повний склад:

Таблетки від глистів Немозол

Вміст активного компонента

400 мг на 1 штуку

400 мг на 1 таблетку

Кукурудзяний крохмаль, лаурилсульфат натрію, повідон-30, желатин, тальк, діоксид кремнію колоїдний, натрію крохмальгліколят, метил-і пропілпарабен, магнію стеарат. Оболонка: гідроксипропілметилцелюлоза, діоксид титану, пропіленгліколь, ізопропанол, метиленхлорид

Целюлоза мікрокристалічна, карбоксиметилцелюлоза натрію, гідрохлорид калію, есенція фруктового аромату і морозива, сорбінова кислота, гліцерин, бензойна кислота, полісорбат-80, розчин сорбітолу, очищена вода

Кукурудзяний крохмаль, лаурилсульфат натрію, гліколат натрію крохмалю, повідон-30, метилпарабен, лимонна кислота, пропілпарабен, желатин, тальк, колоїдний діоксид кремнію, аспартам, магнію стеарат, ароматизатори ананаса і м'яти

Білого кольору, двоопуклі, з рискою

Білого кольору, двоопуклі, з ароматом ананаса і м'яти

По 1 або 2 шт. в упаковці

У блістері одна штука

Фармакодинаміка і фармакокінетика

Механізм дії протигельмінтної препарату в кишковому тракті пов'язаний з ефектом інгібування полімеризації бета-тубуліну, що веде до руйнування каналів клітини, пригнічує висновок глюкози, змінює перебіг процесів в організмі хробака, блокує транспортну функцію клітин, викликаючи загибель гельмінтів. Препарат ефективний по відношенню до личинковим формам цестод ехінокока і нематод.

Після перорального прийому препарат слабо абсорбується в шлунку і кишечнику, не визначається в плазмі крові в незміненому вигляді. Біодоступність становить приблизно 30%. Жирна їжа збільшує абсорбцію і максимальну концентрацію в плазмі крові в п'ять разів. Албендазол трансформується в печінці до сульфоксиду, який також негативно діє на глистів. Цей метаболіт зв'язується з білками плазми до 70%, максимальної концентрації досягає через 2-5 годин, розподіляється по всьому організму.

Дія албендазола і його вторинного метаболіту сульфону починається через 8-12 годин, виводиться з сечею. Виведення албендазола і його метаболітів не змінюється у пацієнтів з порушеннями роботи нирок. При дисфункції печінки біодоступність збільшується, максимальна концентрація досягається вдвічі швидше, а період напіврозпаду подовжується. Активна речовина служить індуктором ферментів системи цитохрому, прискорює метаболізм інших ліків.

Згідно з інструкцією із застосування, Немозол має такі показання, при яких може призначатися:

 • лікування нематодозів, аскаридоз, анкилостомидозов, некаторозі, трихоцефальоз;
 • стронгилоидоз;
 • змішані глистяні інвазії;
 • лікування гельмінтозів;
 • нейроцистицеркоз;
 • лікування ентеробіоз;
 • токсокароз;
 • ехінококоз печінки, легенів, очеревини;
 • лямбліоз;
 • допоміжний засіб при хірургічному видаленні кіст, викликаних зростанням ехінокока, для загибелі паразитів кишечника.

Якщо у одного з членів сім'ї виявили зараження гельмінтами, то іншим потрібно пропити Немозол для профілактики, щоб не підхопити глистів. Профілактична дозування залежить від типу глистової інвазії. Суспензія приймається по 10-20 мл курсом два дні, таблетки одноразово дозою 200-400 мг. Через високу токсичність ліки профілактика глистової інвазії проводиться не частіше, ніж раз в два місяці. Ліки у формі суспензії можна приймати дітям до двох років, таблетки призначаються тільки з трирічного віку.

Як приймати Немозол дорослим

Залежно від хвороби і форми випуску ліків, Немозол для дорослих, згідно з інструкцією, приймається так:

 1. Середня терапевтична доза - 400 мг таблеток або 20 мл суспензії пероральних способом з їжею.
 2. При нейроцистицеркозі, ехінококозі, пацієнтам вагою понад 60 кг призначається доза по 400 мг 2р / добу, до 60 кг - 15 мг / кг за день у два прийоми, максимальною добовою дозою вважається 800 мг, курс триває 8-30 днів, при альвеолярному ехінококозі три цикли по 28 днів із двотижневою перервою після кожного.
 3. Токсокароз - від 60 кг по 400 мг 2 р / день, до 60 кг - по 200 мг 2 р / день, курс 7-14 діб.
 4. Таблетки з плівковою оболонкою, не розжовуючи, запивають водою, їх прийом не вимагає спеціальної дієти і проносних препаратів, жувальні таблетки розжовують, приймають під час їжі.
 5. Анкілостомоз, ентеробіоз, аскаридоз - 200 мг одноразово, повторити через три тижні.
 6. Стронгілоїдоз, цестодоз - по 200 мг р / добу протягом трьох днів, при необхідності повтор курсу через 3 тижні.

Згідно з інструкцією із застосування, Немозол для дітей призначається в дозуванні, що залежить від віку хворого і типу хвороби:

 • нематодози - у дітей після двох років доза дорівнює 400 мг таблеток або 20 мл суспензії;
 • лямбліоз - 10-15 мг / кг р / добу протягом тижня;
 • токсокароз - старше 14 років по 400 мг (при масі більше 60 кг) або 200 мг (до 60 кг) двічі за добу, молодше 14 років - 10 мг / кг, курс 1-2 тижні;
 • добова доза таблеток для дітей становить 6 мг / кг;
 • цистицеркоз головного мозку - діти до двох років приймають 15 мг / кг протягом восьми діб, старше двох років - по 200 мг 2 р / добу 8-30 днів.

В інструкції із застосування препарату є розділ особливих вказівок, який містить такі відомості:

 1. При нейроцистицеркозі одночасно з прийомом Немозола проводиться терапія глюкокортикостероїдами і протисудомними препаратами для запобігання нападів підвищеного тиску.
 2. При вживанні ліки необхідно тримати під контролем клітинний склад крові, при лейкопенії терапія зупиняється.
 3. Кожні 28 днів пацієнт здає аналізи, якщо загальний вміст лейкоцитів і нейтрофілів клітин в нормі і не росте, лікування триває.

Лікування Немозола протипоказано при вагітності через сильний токсичного ефекту. Метаболіти проникають через плацентарний бар'єр, у грудне молоко. Якщо жінці призначають лікарський препарат при лактації, грудне вигодовування малюка призупиняється на час лікування. Перед прийомом медикаменту жінки дітородного віку роблять аналіз на вагітність, її відсутність. При лікуванні рекомендується вибирати надійні методи контрацепції.

Немозол - інструкція по його застосуванню вказує на можливе лікарський взаємодія з іншими препаратами:

 • Дексаметазон, Карбамазепін і Циметидин збільшують концентрацію метаболітів албендазола в крові /
 • Тривале застосування зазначеного медикаменту веде до пригнічення амінопірину, зменшення концентрації албендазола сульфоксиду.

Побічні дії і передозування препаратом

У випадках передозування препаратом проводять симптоматичну терапію, призначають промивання шлунка і лікування активованим вугіллям. Симптомами передозування і побічними ефектами служать наступні фактори:

 • болю в животі, нудота, блювота, пригнічення роботи печінки;
 • лейкопенія;
 • підвищення температури тіла і артеріального тиску;
 • головні болі, запаморочення, симптоми менінгіту;
 • алергічні реакції;
 • алопеція, висип на шкірі, свербіж;
 • гостра ниркова недостатність.

В інструкції із застосування препарату сказано про можливі протипоказання, при яких призначати його не можна через високого ризику побічних ефектів і токсичної дії:

 • захворювання сітківки очей;
 • вагітність, грудне вигодовування;
 • підвищена чутливість до компонентів і похідним бензимідазолу
 • з обережністю при порушенні кровотворення, роботи печінки.

Препарат відпускається за рецептом, зберігається в сухому темному місці без доступу дітей, при температурі до 25 градусів. Термін придатності дорівнює трьом рокам.

За активної діючої речовини та фармакологічній дії на гельмінтів і кишкових паразитів виділяють наступні аналоги Немозола вітчизняного і зарубіжного виробництва в формі порошку, таблетованій і суспензії:

Якщо на руках є рецепт, купити Немозол можна через інтернет-аптеки або стандартні фармацевтичні відділи. Вартість буде залежати від обраного формату ліки і кількості штук в упаковці. Зразкові ціни:

Ціна в інтернеті, рублів

Аптечна ціна, рублів

Суспензія 100 мг / 5 мл 20 мл, Індія

Таблетки 400 мг 1 шт. Індія

Жувальні таблетки 400 мг 1 шт. Індія

У старшої дитини після медогляду в школі запідозрили глистів. Здали тест - він виявився позитивним. Лікувалися всією сім'єю: синові давали суспензію, я і дружина брали таблетки. Неприємне захворювання швидко залишило нас, нам з дружиною вистачило профілактичної дози, дитина пропив ліки три дні. Наступний тест показав відсутність гельмінтів.

Маргарита, 32 роки

Раз на рік я обов'язково проходжу терапію Немозола, тому що тримаю двох собак. Цей антигельмінтний препарат подобається мені за ефективну дію. Я вибираю жувальні таблетки - вони мають приємний смак і аромат, а діють не гірше звичайних. За час прийому жодного разу не заражалися глистами або іншими паразитами.

Олександр, 19 років

Я приголубив на вулиці бездомного кошеняти, а через місяць почав відчувати дивні відчуття. З'явилася слабкість, біль в животі, проблеми зі стільцем. Після здачі аналізів мені поставили діагноз гельмінтоз. Далі таблетки Немозол і сказали пити по інструкції. Я так і зробив, але вже перша доза викликала в мені відразу. Побічні ефекти ніхто не відміняв.

Вікторія, 26 років

Я працюю в приймальному відділенні швидкої допомоги, тому часто маю справу з асоціальними елементами. Щоб не заразитися від них ніякими паразитами, п'ю для профілактики антигельмінтні засоби. Завжди вибирала Гельмінтокс, а в цьому році колега порадив Немозол. Мені не дуже сподобався препарат - занадто токсичний і багато побічних дій.