Профілактика від глистів у дітей

29 ноября 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Загрузка...

Ліки від глистів у дітей

Гельмінти - паразити з трьох груп (нематоди, цестоди і трематоди), що налічують близько 240 видів. Вони мають різну величину і форму, життєві цикли і місце локалізації, але завжди використовують для харчування і життєдіяльності організм жертви. Гельмінти здатні паразитувати в декількох системах і органах людського тіла: це може бути печінку, легені, кишечник, головний мозок, очі. За даними медичної статистики паразитарними захворюваннями охоплено близько чверті населення земної кулі.

Дошкільнята і молодші школярі найчастіше уражаються гострицями і аскаридами - хробаками з роду нематод. Ці паразити стають збудниками аскаридоза і ентеробіозу. Наслідками глистової інвазії є серйозні патології, найважчими з яких вважаються онкологічні захворювання.

Для розвивається дитячого організму гельмінтоз виступає важким випробуванням. Порушується постачання тканин поживними речовинами, вітамінами і мінералами, продукти життєдіяльності глистів викликають алергію і токсичне ураження. Страждають органи шлунково-кишкового тракту, нервова і дихальна система. Для лікування дітей використовуються тільки безпечні та ефективні препарати антигельминтного дії.

Тест на наявність паразитів у дитини і дорослого

Щоб переконатися в наявності або відсутності гельмінтів, потрібно відповісти на питання тесту. Якщо немає впевненості в точності відповіді, він вважається негативним. Позитивні відповіді підсумовуються:

Тестований працює, вчиться в великому колективі (дитина відвідує дитячий садок);

Виникають періодичні болі в животі різної інтенсивності;

Діагностується збільшення лімфовузлів;

У малюка виражені розлади сну (плаче, довго не може заснути, часто прокидається вночі);

Спостерігаються шкірні висипання;

Виникають розлади шлунково-кишкового тракту (діарея, пронос, здуття живота);

Діагностуються прояви алергії: астматичні напади, алергічний кашель або нежить, нейродерміт;

Виникає свербіж в задньому проході (частіше вночі або ввечері);

Спостерігається постійне відчуття втоми, не проходить після відпочинку або сну;

Відчувається гіркота в роті, нудота, яка не залежить від прийому їжі;

Є м'язові болі поза зв'язком з навантаженням;

Тестований часто вживає непрожаренное м'ясо, біфштекси з кров'ю, в'ялену рибу, суші, грудинку кустарного засолу;

Діагностується зміна апетиту: зниження або збільшення, яке не впливає на вагу;

У раціоні багато овочів і фруктів, недостатньо добре промитих і не ошпарені окропом.

7 і більше позитивних відповідей - потрібне проведення лабораторних досліджень (аналізу крові на наявність лямбліозу, триразовою проби калу на яйця глистів, триразового анального зіскрібка на ентеробіоз);

15 і більше позитивних відповідей - майже напевно є один або кілька видів гельмінтозу.

Для уточнення діагнозу та направлення на обстеження потрібна консультація лікаря-паразитолога або інфекціоніста.

Які ліки від глистів краще для дітей?

Кожен вид гельмінтозу найкраще лікується специфічним препаратом, найбільш активним по відношенню до конкретного різновиду паразита. Перед тим, як лікар підбере потрібний препарат, слід уточнити винуватця інвазії. Це дуже важливо, тому що навіть найбезпечніший протиглистовий препарат токсично діє на організм.

Для усунення нематод використовують препарати, рекомендовані Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я. Це похідні Мебендазол (Ворміл, Вермокс), Пірантел (аналоги Немоцід і Гельмінтокс), Альбендазол (Немозол), Левамізол (Декарис). Самий малотоксичний препарат - Пиперазин (але він не відрізняється високою ефективністю).

Правила використання ліків від глистів у дітей:

Для безпечного застосування потрібне точне дотримання дозування;

Періодичність прийому ліків і дозу розраховує лікар, можуть бути розбіжності з інструкцією до препарату;

У разі масованого гельминтоза застосовується курсове лікування, використовується кілька препаратів, які взаємодоповнюють один одного або прийнятих з перервами;

При призначенні ліків від глистів у дітей обов'язково враховують протипоказання: патології крові, травної та нервової системи, онкологічні процеси в організмі.

Ліки для профілактики глистів у дітей

Існує 2 точки зору лікарів-паразитологів на профілактику гельмінтозів у дітей:

Перша - слід кожні півроку проводити профілактичний прийом антигельмінтних препаратів дітьми, які відвідують дитячий колектив. Підстави для цього - легкість передачі яєць і личинок глистів, нестійкі навички гігієни у дітей, неточність діагностики;

Друга - засоби проти гельмінтів дуже токсичні для дитячого організму, не варто їх застосовувати без уточнення діагнозу.

Відсутність у дитини болів в животі, нудоти і діареї, свербіння в періанальної області, яскравий колір шкіри, хороший апетит - ознаки, що дозволяють відчувати впевненість у відсутності гельмінтозу. А симптоми аскаридозу або ентеробіозу можуть стати приводом для поглибленого обстеження навіть при негативному результаті аналізу на яйця глистів.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

Якщо в родині хоча б одна людина страждає від гельмінтозу, потрібно обстежити і лікувати всіх її членів. Як проводиться лікування дітей від глистів? Лікар призначає терапевтичну дозу протигельмінтної препарату в залежності від ваги, віку, ступеня і давності інвазії.

Список ліків від глистів, розташованих за ступенем токсичності, починаючи з самого безпечного:

Піперазин для дітей в формі суспензії

Ліки викликає параліч мускулатури гостриків та аскарид. У дорослих особин препарат порушує функціональність нервово-м'язової системи, не зачіпаючи личинки і яйця паразитів. Позитивне якість цього кошти - глистів не гинуть в кишечнику і не отруюють організм продуктами розпаду. Паралізовані гельмінти виходять з фекаліями під час дефекації.

Піперазин застосовується при незначних гельминтозах, для лікування дітей та вагітних жінок. Масоване поразку вилікувати піперазин неможливо, в цьому випадку ліки можуть використовуватися як додатковий засіб. Побічні дії препарату: біль в животі спастичного характеру, нудота, головний біль, діарея. У пацієнтів з патологіями нирок можуть відчуватися тремтіння кінцівок, галюцинації, відчуття ейфорії, погіршення зору.

Пірантел - дітям з 6 місяців

Аналоги і вартість препарату: Пірантел (від 30 до 50 рублів), комбантрин, Гельмінтокс, Немоцід (від 80 до 120 рублів). Найпоширеніше ліки від листів у дітей, що використовується в разі аскаридозу, ентеробіозу, анкілостомозу і некатороза - Пірантел. Виведення з організму аскарид і гостриків відбувається під час одноразового застосування. Через 2-3 тижні слід повторити прийом лікувальної дози. Щоб не сталася реінвазії, весь цей час потрібно ретельно дотримуватися правил особистої гігієни, прасувати білизну гарячою праскою, міняти його вранці і ввечері.

Побічні дії Пірантелу: висип на шкірі, головний біль і запаморочення, нудота і блювота, порушення сну, сплутаність свідомості. Засіб не застосовується для лікування дітей до 6 місяців, вагітних і жінок, що годують, хворих з патологіями нирок.

Мебендазол - дітям старше 2 років

Аналоги препарату: вормін (ціна близько 20 рублів), Вермокс, Термокса, Мебекс, Вермакар, Веро-Мебендазол (ціна від 90 рублів). Ліки використовують для лікування широкого спектру гельмінтозів (ентеробіоз, аскаридоз, теніоз, трихінельоз, трихоцефальоз, анкілостомідоз, стронгілоїдоз) і при змішаних глистовихінвазіях. Побічні дії: гепатит, нудота і блювота. При передозуванні діагностується гіпертермія, пронос, висип, свербіж шкіри, алопеція, еозинофілія. Препарат не застосовується у хворих виразковим колітом, хворобою Крона, непридатний для лікування дітей до 2 років і вагітних жінок.

Альбендазол - дітям старше 2 років

Аналоги препарату: Немозол, Альбендазол, Саноксал, Альдазол, Гелмодол (ціни від 120 до 150 рублів). Ліки від глистів ефективно для лікування великої кількості захворювань: це ентеробіоз, токсокароз, аскаридоз, трихінельоз, анкілостомоз, стронгілоїдоз, дитячий лямбліоз, капіляріозу, шкірні мігруючі личинки і інші паразитарні інвазії. Ефективність препарату так само висока, як і інтенсивність побічних дій: можливі порушення роботи травного тракту, запалення печінки, сухість у роті, нудота і блювота, судоми, свербіж шкіри, гарячкові стану, алергічна кропив'янка. Препарат не застосовується для лікування дітей до 2 років, не використовується під час вагітності, при її плануванні і в період грудного вигодовування.

Левамізол - дітям старше 3 років

Аналоги: Декарис - ціна від 70 до 90 рублів. Ліки використовується для лікування таких захворювань, як аскаридоз, анкілостомоз, некатороз, ентеробіоз, а також при змішаній інвазії. Побічні дії - порушення сну, діарея, біль в животі, судоми, запаморочення, головний біль. Передозування при тривалому застосуванні призводить до порушення функції печінки і нирок, діагностуються прояви алергії, галюцинації, стоматит, біль у суглобах, грипоподібний симптом. Препарат не використовується для лікування дітей до 3 років, пацієнтів з патологіями печінки і нирок, вагітних і жінок, що годують.

Виділення токсинів при розпаді загиблих гельмінтів призводить до бурхливих алергічних реакцій. Для купірування таких проявів одночасно з препаратами для знищення глистів призначаються ентеросорбенти (активоване вугілля, Полифепан, полісорб). Оптимальний термін застосування - через добу після прийому антигельминтного препарату, щоб не послаблювати його дію і не знижувати ефективність.

Прояви алергії зменшують сучасні антигістамінні засоби: Зіртек, Еріус, Лоратадин, Цетрин, Зодак, Кларісенс. Використовуються у дітей з 1-2 років у формі крапель або сиропу, надовго позбавляють від алергії, мають мінімум побічних дій і відсутністю седативного ефекту.

Як додатковий засіб проти гельмінтів їдять гарбузове насіння. Народні рецепти проти глистів з квітками пижма, успішно застосовуються у дорослих, для лікування дітей непридатні через високу токсичність.

Автор статті: Полякова Олена Анатоліївна, лікар-педіатр, спеціально для сайту ayzdorov.ru

Глисти - це назва для великої групи нижчих черв'яків, які паразитують в організмі людини. Вони провокують захворювання під назвою гельмінтози. Розрізняють три класи хробаків: стрічкові черв'яки, круглі черв'яки і сосальщики. Науці відомо 300 видів гельмінтів, які здатні існувати в організмі людини, однако.

Лікування глистів має здійснюватися якомога швидше після виявленої інвазії. Справа в тому, що паразити мають здатність до дуже швидкого розмноження. Кожен день, який вони проводять в кишечнику або в іншому органі людини, негативним чином позначається на здоров'ї. Крім того, не завжди лікування глистів буде успішним з першої спроби.

Лікарські засоби, що діють проти паразитів, відносяться до фармакологічної групи протигельмінтних лекарств.Таблеткі від глистів діляться на ліки широкого спектру дії, і на ліки, що діють вибірково на один або кілька видів. До створення сучасних лікарських засобів широко використовувалися рослинні.

Часник є потужним засобом для боротьби з паразитами, і він дійсно допомагає позбутися від глистів. У складі часнику є високоактивна речовина під назвою алліін.

При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!


Таблетки від глистів для дітей - назви, інструкції по застосуванню. Які таблетки від глистів для дітей краще

Навіть в сім'ях, де уважні та турботливі батьки, дотримуються всіх правил гігієни, у дітей можуть з'явитися глисти. Розібравшись з причинами, які викликали це захворювання, тато з мамою повинні з допомогою лікаря вибрати правильні таблетки від глистів для дітей. Іноді педіатри рекомендують давати препарати з метою профілактики, особливо це стосується сімей, де є тварини. Це кращий спосіб убезпечити здоров'я малюка, ніж лікувати глисти у дитини. Дізнайтеся більше про ознаки паразитів і методах медикаментозної боротьби з ними.

Симптоми і ознаки глистів у дітей

Більше 75% маленьких дітей і школярів хворіють на гельмінтоз. Обстеження показують, що ризик захворювання збільшується в теплу пору року. Дитина більше часу проводить на вулиці, ігрових майданчиках, в пісочницях. Малюк може контактувати з бездомними тваринами, які здатні поширювати паразитів. Багато їдять невимитие ягоди, фрукти і овочі. Як зрозуміти, що у дитини з'явилися глисти? Крім того, що вони видно в калі, існує ряд ознак, що вказують на наявність паразитів в організмі:

 • свербіж в області анального отвору;
 • періодичні болі в районі пупка;
 • ранкова нудота;
 • втрата ваги;
 • відсутність апетиту;
 • скрегіт зубами уві сні;
 • рясне нічне слиновиділення;
 • бліда шкіра;
 • шкірні висипання;
 • синці під очима;
 • ослаблення імунітету, схильність до частих застуд;
 • запори.

Як позбутися від паразитів у дитини

Виявивши глисти у дитини, перш ніж почати лікування у паразитолога, необхідно пройти досконале обстеження. Досвідчений лікар при призначенні таблеток від глистів для дітей, візьме до уваги такі фактори, як:

 • схильність до алергічних реакцій;
 • можливі захворювання печінки;
 • відхилення від норми вмісту гемоглобіну в крові;
 • наявність дисбактеріозу кишечника.

У сукупності з прийомом ліків привчите дитини обов'язково мити руки після туалету і перед їжею. При наявності домашніх вихованців давати їм для профілактики протиглистні препарати не рідше чотирьох разів на рік, не залежно, гуляє чи улюбленець на вулиці чи ні. Такі заходи допоможуть швидко позбавитися і зведуть до мінімуму ризик повторного появи глистів у дитини.

Види протиглистових препаратів

Кожна мама думає, що знає, як лікувати глисти у дитини. Самостійне лікування протиглисними препаратами неприпустимо. Кошти в великому асортименті продаються в аптеках, але можуть нашкодити здоров'ю і погіршити і так ослаблений стан організму. Щоб лікування пройшло ефективно, лікар розписує схему черговості прийому для ліків різного спектру дії.

За перші кілька днів організм потрібно очистити від токсинів, які виділяють паразити. Далі глистогінні препарати «виженуть» непроханих гостей. Призначаються ліки, спрямовані на знищення того виду глистів, який виявлено. У цей період важливо підтримати роботу печінки і звести до нуля можливість алергічних висипань антигістамінними таблетками. Через деякий час лікар може призначити повторний курс, щоб позбутися навіть від личинок.

До цієї фармакологічної групи належать засоби від глистів для дітей, які призначають при виявленні у них в організмі круглих черв'яків. Приймають по призначенню лікаря відповідно до інструкції.

 • «Вермокс». Таблетки від гостриків для дітей, нешкідливий, добре виводиться з каловими масами. Робота ліки спрямована на знищення гостриків та аскарид.
 • «Дифезил». Випускається у вигляді порошку. Приймати як сироп, розчинивши у воді. При порушенні роботи печінки дитини, призначення препарату може бути переглянуто.
 • «Нафтамон». Лікування цим препаратом проводять переважно в умовах стаціонару не менше трьох днів. Надає побічна проносну дію, що прискорює процес виходу всіх гостриків та аскарид.
 • «Пірантел». Блокує нервові закінчення глистів, позбавляючи можливості рухатися. Може впливати як на дорослі особини, так і на личинки. Випускається як суспензія або таблетки, які треба розжувати.
 • «Фенасал». Ефективне протиглисний засіб. Таблетки приймають за дві години до сніданку, розчинивши в теплій воді. При ознаках рецидиву зараження лікування «фенасалом» проводять повторно.
 • «Медамін». Активна речовина ліки паралізує м'язи гельмінтів і позбавляє можливості кріпитися до стінок кишечника. Триразовий добовий прийом.
 • «Піперазину адипинат». Висока ефективність знищення гельмінтів навіть при разовому застосуванні (досягає 95%). Повторний прийом дає гарантію позбавлення від паразитів в 100%. Дозволено дітям до року і старше.

Трематодози - паразити, які обрали місцем існування печінку, підшлункову залозу, дихальну систему людини. Проти них розроблені ліки:

 • «Нафтамон К». Препарат від глистів для дітей старше трьох років. Доза розраховується на основі віку дитини. Лікування бажано проводити під наглядом лікарів в стаціонарі.
 • «Азінокс». Застосовується препарат за спеціальною схемою. Призначається дітям з чотирьох років. Через дві години після прийому досягається максимальний вплив на глисти.
 • «Хлоксил». Препарат малотоксичний. Викликає загибель гельмінтів в печінці, жовчних шляхах. Рекомендується повторний курс через півроку.

На знищення плоских хробаків спрямовані протівоцестодозние кошти. До них відносяться:

 • «Фенасал». Випускається в таблетках 0,25. Викликає параліч мускулатури глистів. Дітям, які не досягли дворічного віку, призначаються тільки в особливих випадках. Бажано паралельно приймати противоаллергенние препарати.
 • «Празиквантель». Приймається препарат разово з розрахунку 25 мг на кілограм ваги.
 • Насіння гарбуза. Відмінно зарекомендував себе народний природний протиглистовий препарат.

Антигельмінтні препарати широкого спектра дії

Часто вибирають такі «загальні» кошти:

 • «Декарис». Широкий спектр ураження глистів досягається придушенням роботи гладкої мускулатури тіла аскарид. Добре переноситься дитячим організмом. Розрахунок одноразової дози лікар робить виходячи з маси тіла дитини.
 • «Немозол». Високоефективне ліки призначається при виявленні різних форм гельмінтів. Особливо високі показники боротьби з лямбліями.
 • «Гельмінтокс». Викликає блокування нервових закінчень багатьох видів черв'яків, підходить для лікування гельмінтів різного походження.
 • «Ворміл». Дитячі таблетки від глистів. Добре зарекомендували себе в лікуванні лямбліозу та інших форм захворювань паразитами.
 • «Діворм». Комплексні антигельмінтні препарати для дітей широкого спектру дії, склад яких заснований на екстрактах рослин, що володіють противо дією.

Які таблетки можна приймати дітям

Перелік таблеток від глистів для дітей різного віку ви зможете знайти в наведеній нижче таблиці.

Дозволений вік дитини для прийому ліків

Можливі побічні ефекти

«Ворміл» жувальні таблетки

Дорослі гельмінти всіх видів, їх личинки.

Діарея, запор, блювання, головний біль, запаморочення, свербіж шкіри.

До року дозування в розрахунку на масу тіла, старше за призначенням лікаря.

Вузький спектр: дорослі аскариди, гострики.

Нудота, головний біль.

Прості і змішані інвазії

Добре переноситься. Рідко трапляється нудота, блювота.

Широкий спектр впливу на велику групу паразитів.

Запаморочення, шкірні висипання, свербіж, біль в області живота.

Протиглистовий препарат широкого спектра, що підвищує імунну опірність організму дитини.

При повторних застосуваннях - головний біль, підвищення температури тіла, порушення сну, зміна смакових якостей, зміна структури крові.

Чи є побічні ефекти і протипоказання

Таблетки від глистів для дітей в своїй більшості мають побічні ефекти. Лікуючий лікар зобов'язаний попередити батьків про всі можливі симптоми, що викликаються ліками, яке призначене. При деяких захворюваннях є протипоказання. Наприклад, при прийомі «Левамізолу» обов'язково відстежувати лейкоцитарную картину крові, здаючи аналіз.

Маючи проблеми в роботі печінки, нирок дитини, батьки повинні поставити лікаря-паразитолога до відома, щоб не нашкодити здоров'ю малюка. Часто зустрічаються побічні ефекти під час прийому протиглистових препаратів:

Ефективні таблетки для профілактики глистів у дітей

При виявленні глистів у одного члена сім'ї в профілактичних цілях варто пройти курс препаратів всім, хто проживає в квартирі. Для цих цілей підійде менш токсичні таблетки «Пірантел». Також добре зарекомендували себе «Вермокс», «Декарис», який попутно стимулює імунітет. Основний профілактикою від глистів залишаються чисті, вчасно вимиті руки, свіже натільну і постільну білизну, оброблені продукти та іграшки.

Відео про ліки для лікування глистів у дітей

Відгуки про результати після застосування

Марина, 26 років: У доньки в дитячому саду висіяли гостриків. Лікар дитячого закладу порадила таблетки від глистів для маленьких дітей «Декарис», сказавши, що його дія не шкідливо для організму дитини. Педіатр підтвердила: медикамент призначають навіть ослабленим, він підсилить опірність хворобам. Повторне складання аналізу показала, що ми вилікувалися.

Олена, 30 років: Після довгих літніх канікул дитина привіз з села «гостей» - його мучив свербіж анального отвору. У лабораторії побоювання підтвердилися. Як вивести глистів у дитини, не зашкодивши, порадила педіатр, порекомендувавши «Діворм». Прочитавши анотацію, зрозуміла, що він проводиться на основі рослин. Одного курсу лікування вистачило, щоб позбутися від глистів.

Ірина, 33 роки: Маючи трьох дітей, неодноразово стикалася з проблемою виявлення глистів. Добре в справі боротьби з паразитами допомагають таблетки «Албендазол», про які побачила передачу з доктором Комаровським з фото гельмінтів. Після закінчення курсу я обов'язково даю дітям «Ентерос гель», який виводить накопичені токсини. Для профілактики всією сім'єю влітку любимо чищення гарбузове насіння, а взимку - часник. І для здоров'я корисно, і глисти не приживаються.