Профілактика від глистів у дітей препарати

29 ноября 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Загрузка...

Лікарські препарати від глистів у дітей: огляд антигельмінтних засобів

Ліки від глистів для дітей можна використовувати в лікувальних і профілактичних цілях. Їх ефективність проявляється тільки при комплексній терапії. Лікар призначає схему лікування. Вона включає не тільки дозування і кількість прийомів антигельмінтних засобів, але також додаткову терапію іншими лікарськими препаратами.

Сучасні засоби від глистів для дітей здатні вражати різні види гельмінтів одночасно при змішаній інвазії (зараження). Однак все частіше доводиться чути про резистентності - стійкості деяких поширених гельмінтів до лікарських препаратів. Тому бувають випадки, коли гельмінтоз не лікується при первинному і повторному курсі. Тоді лікар підбирає інші ліки від паразитів для дітей.

Лікування від глистів включає не тільки застосування антигельмінтних препаратів для дітей, але також комплексне очищення всього організму. Це важливо знати. Тому що бувають випадки, коли мами біжать в аптеку, купують найдорожче і ефективний засіб, а через два дні у дитини з'являються побічні ефекти у вигляді проносу, блювоти або запаморочення. Лікування призначає тільки лікар. За якою схемою ведеться терапія?

 • Визначення збудника шляхом діагностики. Найефективніший метод - копрограма, або аналіз калу. Якщо правильно визначено вид паразита, медикаментозне лікування буде проходити швидше і ефективніше.
 • Підготовка організму перед застосуванням протипаразитних препаратів для дітей. Протягом трьох днів потрібно приймати сорбенти, щоб очистити організм від продуктів життєдіяльності глистів.
 • Антигістамінні препарати. Приймають, щоб допомогти організму швидше впоратися з інтоксикацією, зняти запалення, алергічну реакцію при зараженні глистами.
 • Глистогінні препарати у дітей. Застосовують тільки після антигістамінних засобів і сорбентів. Разом з антигельмінтними ліками лікар може призначити прийом препаратів, що захищають клітини печінки.
 • Дієта. У раціоні має бути багато білкової їжі, кисломолочних продуктів. Рекомендовано давати в невеликій кількості оливкова олія, яке сприяє виведенню жирів з печінки. Також важлива клітковина для нормальної роботи травлення і регулярного спорожнення кишечника. Корисні вітаміни А, С, В. Виключаються швидкі вуглеводи (всі солодощі, хліб, булки, макарони).

Під впливом протипаразитних ліків глисти гинуть, виділяючи багато токсинів. Дитина може погано себе почувати, починається інтоксикація організму. Для полегшення стану лікар призначає очисні клізми, прийом проносних і сорбентів через добу після прийому глистогінних засобів. Одночасно їх приймати не можна, оскільки сорбенти знизять ефективність ліків.

Існує кілька точок зору на те, як і коли лікувати гельмінтоз.

 • Рекомендації Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ). Якщо при масовому обстеженні в дитячому колективі виявлено 50% зараження, то лікувати потрібно всіх дітей 2 рази на рік. Якщо в аналізах виявлені гельмінти в 20-50% випадків, потрібно лікувати всіх дітей 1 раз рік. При показниках нижче 20% необхідно обстежити кожну дитину індивідуально і лікувати за показаннями. Ці рекомендації стосуються абсолютно всіх країн світу. У Росії і країнах колишнього СРСР за результатами обстеження лише у 2% населення виявляються глисти. Невже насправді так мало? І навіть менше, ніж в Європі? Проблема в неточних результатах аналізу. Щоб виявити паразитів, потрібно багато разів здавати кал. Якби результати аналізів перевищували 20%, в Росії б проводилася масова профілактика глистів у дітей за допомогою лікарських препаратів.
 • Призначення лікування без підтвердження глистової інвазії. У практиці трапляється, що педіатр без аналізу може призначити лікування, спираючись на характерні симптоми. Якщо дитина блідий, скаржиться на часту нудоту, втрачає апетит, відчуває постійну втому і додатково до цього контактує з тваринами, висока ймовірність зараження гельмінтами. Іноді самі батьки наполягають на профілактичному прийомі ліків при підозрі на глистів. В цьому випадку пройти терапію повинні всі члени сімейства, і чотириногі в тому числі. Тоді від лікування буде толк.
 • Доказ присутності паразитів. Лікарі, які підтримують цю точку зору, вважають, то лікувати треба тільки тоді, коли в аналізах 100% виявлені глисти. Ця група медиків не вітає медикаментозну профілактику, всупереч рекомендаціям ВООЗ. Чому? Це пов'язано з високою токсичністю протиглистових препаратів для дітей і побічними ефектами, які вони можуть давати. Тому прихильники цього напрямку наполягають на виявленні конкретного виду паразита та призначення конкретного ліки проти нього.

Таблиця - Лікування глистів у дітей: найбільш відомі препарати

 • Аскаридоз - зараження аскаридами, що поселяються в тонкому кишечнику.
 • Анкілостомоз - зараження гельмінтами з групи нематодов - круглих черв'яків, паразитуючих в більшості органів людини (ШКТ, нирки, печінку, м'язи, очі, органи дихання і т.д.) Розрізняють близько 50 видів гельмінтозів, пов'язаних з нематодами.
 • Гіменолепідоз - зараження карликовим ціп'яком, який поселяється в тонкому кишечнику.
 • Гнатостомозі, некатороз, стронгілоїдоз, токсокароз, трихоцефальоз, тріххінелез - зараження гельмінтами з групи нематодов.
 • Клонорхоз - зараження китайської двуусткой при вживанні сирої, погано обробленої риби.
 • Теніоз - зараження цестодози (свинячим ціп'яком) - стрічковим черв'яком, що живуть в тонкому кишечнику.
 • Ентеробіоз - зараження гостриками, що паразитують в сліпий, ободової, прямої кишки, в нижньому відділі тонкого кишечника.

Лікарські форми і особливості лікування

Будь-яке медикаментозне лікування без дотримання санітарних норм втрачає свою ефективність.

 • Таблетки від глистів для дітей. Призначаються дітям старшого віку, які вміють проковтнути пігулку. Якщо дитина не приймає таблетку, не треба насильно змушувати. По можливості потрібно замінити її суспензією. Якщо варіантів немає, доведеться домовлятися, давати у формі гри або «маскувати» під час їжі. Небажано кришити, дробити таблетки: якщо малюк виплюне частина ліки, буде незрозуміло в якій дозуванні йому дати іншу таблетку. При одноразовому прийомі ліків широкого спектру дії гинуть зрілі особини глистів. Але личинки при повторній інвазії знову розмножуються в організмі, а через два тижні знову перетворюються на дорослих збудників. Тому тривалість курсу лікування може займати до 3 тижнів з інтервалом між прийомами.
 • Суспензія від глистів для дітей. Ця лікарська форма найбільш підходить немовлятам після півроку і дітям до 3 років. Зазвичай переноситься краще і приймається охочіше, ніж таблетки. Це пояснюється м'яким дією суспензії і приємним смаком. Найбільш відомий антигельмінтний препарат у формі суспензії - Пірантел. Лікар призначає одноразовий прийом ліків, потім через 2-3 тижні рекомендує ще раз одноразово прийняти дозу суспензії.
 • Важлива умова при лікуванні. У проміжку між прийомами ліки потрібно строго дотримуватися особистої гігієни дитини: стежити за чистотою рук і щоб малюк не тягнув пальці в рот, регулярно стригти нігті, міняти білизну 2 рази в день, прасувати нижню і постільну білизну. Всі ці заходи спрямовані на те, щоб перервати цикл розмноження глистів (в першу чергу це стосується гостриків). Самка гостриків виповзає вночі назовні з прямої кишки і відкладає яйця навколо ануса. Це викликає свербіж. Дитина прокидається, чухає попу, під нігті потрапляють яйця гостриків, потім малюк тягне руки в рот і зараження відбувається повторно.

До речі, саме при дотриманні суворої гігієни всіх членів сім'ї, дезінфекції предметів побуту, постільної білизни можна позбутися гостриків без застосування протиглистових препаратів. Знадобиться тільки терпіння і послідовність. Відомо, що гострики живуть за межами живого організму близько 40 днів, а потім гинуть у зовнішньому середовищі. Протягом цього часу паразити не повинні знову заселити організм.

Препарати від глистів для дітей випускають в двох лікарських формах: у вигляді таблеток і суспензії. Також антигельмінтні засоби мають багато аналогів і різних торгових назв з однаковою діючою речовиною. Вибір ліків залежить від віку дитини, збудника і ступеня тяжкості гельмінтозу.

від народження до школи

© 2013-2016. Портал для батьків «Все про дітей».

Передрук матеріалів сайту лише з зазначенням активного гіперпосилання на джерело.


Профілактика глистів у дітей: які препарати діють м'яко і безпечно

Маленькі дітки більше всіх схильні до зараження гельмінтами, внаслідок слабкого імунітету, частого недотримання правил особистої гігієни.

Батьки повинні приділити масу уваги профілактиці зараження паразитами у своїх чад.

Перед початком проведення профілактичних заходів необхідно вивчити шляхи передачі гельмінтів, зрозуміти, що це за паразити.

Ми розповімо все про найбільш ефективні препарати для профілактики глистів у дітей - що за ліки потрібно дати, щоб уберегти дитину від гельмінтозу?

Що таке гельмінти, шляхи передачі

Гельмінтози є широкий перелік захворювань, викликаних паразитарними черв'яками гельмінтами (в народі побутує просту назву - глисти).

Про глистів говорити неприємно, але їх наявність в тілі людини згубно впливає на роботу внутрішніх органів і систем.

При зараженні дитячого організму, спостерігається уповільнення зростання, втрата апетиту, відставання в розвитку, ураження внутрішніх органів.

Симптоматика і ступінь поразок залежить від локалізації паразитів, їх кількості, індивідуальних особливостей малюка.

Діти можуть заразитися гельмінтами різними способами:

 • при близькому контакті з тваринами;

 • через брудні руки, грунт, пісок;

 • найчастіше зараження відбувається внутрішньоутробно, адже паразити можуть проникати в плаценту.
 • До трирічного віку, коли малюк починає активно спілкуватися з однолітками, відвідувати дитячий сад, шанси заразитися збільшується в багато разів.

  Про те, як приймати Амоксициллин дітям, розповість ця публікація. Дізнайтесь більше!

  Вартість препарату Мірамістин для дітей та відгуки про нього представлені в цій статті.

  Інструкція по застосуванню спрею Тантум Верде для дітей розглянута в нашому огляді.

  Профілактичні засоби і медикаменти

  Після діагностування наявності паразитів у дитини необхідно проконсультуватися з лікарем, безконтрольний прийом медикаментів небезпечний для крихти.

  В якості профілактики для дітей педіатр може призначити прийом ліків проти глистів раз на півроку. У цей період рекомендується давати ліки всім членам сім'ї, важливо пам'ятати про лікування домашнім тваринам.

  Найчастіше застосовуються такі групи препаратів:

  • кошти, спрямовані на знищення паразитів;

 • ліки, які посилюють перистальтику;

 • медикаменти, що сприяють виведенню загиблих паразитів з організму маленького пацієнта.
 • Без додаткового захисту організму приймати ліки не можна: Медик пропише засоби, що зв'язують і виводять токсини.

  Також необхідно подбати про мікрофлору кишечника, приймаючи медикаменти, відновлюючи баланс між корисними і умовно-патогенними бактеріями.

  Доктор Комаровський порадить, як виявити гельмінтоз у малюка, і розповість про препарати для профілактики і лікування глистів у дітей:

  Отже, що проспіваємо дитині від глистів для профілактики? В якості таких засобів використовують нижченаведені медикаменти.

  Лікарський препарат призначений для малюків від півроку, засіб дозволяється використовувати як для лікування гельмінтів, так і для попередження зараження паразитами.

  В якості профілактики необхідно прийняти дитині одну пігулку, через двадцять днів повторити маніпуляції.

  У цей період міняйте постільну білизну вранці і ввечері, попередньо гарненько погладьте простирадла.

  Пірантел може викликати діарею, втрату апетиту, висипання і свербіж шкірних покривів.

  Вартість в аптеках Росії від 40 рублів.

  використовується для діток старше двох років. Засіб застосовується для профілактики в той момент, коли личинки здатні пересуватися по шкірних покривів.

  Висока ефективність складу має зворотну сторону медалі - побічні ефекти (Сухість шкірних покривів, в ротовій порожнині, лихоманка, аж до виникнення галюцинацій).

  Перед застосуванням засобу обов'язково проконсультуйтеся з педіатром. Ціна препарату від 300 рублів.

  Батькам на замітку: чи можна застосовувати препарат ІРС 19 для профілактики дітям? Відповідь на питання шукайте в цій статті.

  Інструкція по застосування дитячого препарату Фарингосепт розглянута в даній публікації.

  Про ціни на вушні краплі Отипакс для дітей і правила їх застосування розповість ця стаття.

  Засіб дозволено маленьким пацієнтам після двох років. Медикамент має широкий спектр дії, здатний знищувати масу різновидів глистів.

  При акуратному використанні кошти поява побічних ефектів зводиться до мінімуму. вартість засоби від 67 рублів.

  Лікарський препарат дозволений до прийому діткам від двох років, засіб використовується для лікування і профілактики широкого проти спектра паразитів.

  Рекомендована разова доза - 25 мг, дітям після 10 років дозволяється застосувати 50 мг. За необхідності курс терапії повторюють.

  Медикамент діє м'яко, побічні ефекти виникають в мінімальних кількостях випадків. Ціна - від 160 рублів.

  Медикамент має вузький спектр дії, знижує активність гладкої мускулатури тільки гостриків та аскарид.

  Також ліки вбиває лише дорослих особин, не чіпаючи личинок, яйця. Відбувається тільки паралізація паразитів: їх тіла виводяться разом з калом.

  Процес не отруює дитячий організм, малюк не відчуває неприємних симптомів.

  Піперазин вважається малотоксичних засобом, плавно діє, дозволений до застосування діткам після шести місяців, вагітним жінкам.

  Купити засіб можна за 30 рублів.

  Лікарський препарат ефективний при змішаній інвазії, показує відмінні результати при використанні для профілактики гельмінтозу у дітей.

  Використання ентеросорбентів допоможе позбутися від неприємних симптомів буквально за добу. левамізол застосовується для малюків від трьох років.

  Продається в аптеках за ціною від 150 рублів.

  До аналогам перерахованих вище медикаментів відносять: Немоцід, Веро-Мебендазол та інші. Всі медикаменти мають свої переваги й недоліки.

  Перед прийомом таблеток від глистів для дітей для профілактики враховуйте ризик виникнення побічних ефектів і протипоказання.

  Для полегшення проведення профілактики ліки випускають у вигляді сиропів, ректальних свічок, що дозволяє маляті без проблем позбутися від паразитів.

  Багатьох батьків лякає той факт, що після прийому коштів проти гельмінтів у дитини різко погіршується самопочуття, відзначається виникнення проносу, болю в животі, підвищенням температури тіла.

  Для попередження згубного впливу на дитячий організм можна за допомогою прийому активованого вугілля.

  Враховуйте, що ентеросорбенти деактивує протиглистні медикаменти: Дайте маленькому пацієнтові перші ліки за добу до профілактичних заходів.

  Педіатри рекомендують «підготувати» малюка до впливу серйозних медикаментів: для цього дитині дають Ентеросгель протягом декількох днів. Препарат сприяє виведенню токсинів з дитячого організму.

  Полегшити дефекацію можна за допомогою рослинного масла. Чи не погубити нормальну мікрофлору крихти допоможе Лінекс. Прийом будь-яких лікарських продуктів обговорюйте з педіатром.

  Як ви думаєте, чи можна давати дітям Глицин? Запитаємо у доктора!

  Про ціну, дозуванні, показання і протипоказання крапель Синекод для дітей можна дізнатися з цієї статті.

  Про дитячу дозуванні препарату Арбідол розповість наша публікація. А ще про показання, побічні ефекти і вартості.

  Протипоказання, побічні ефекти

  Прийом лікарських засобів для профілактики глистів у дітей мають свої плюси і мінуси.

  До недоліків кошти відносять протипоказання до їх використання: Індивідуальна непереносимість, дитячий вік до двох років, наявність серйозних патологій печінки і нирок.

  Уникнути плачевну ситуацію допоможе попередня консультація з лікарем, дотримання його рекомендацій.

  Для ефективної профілактики гельмінтів у дітей різного віку необхідно поєднувати медикаментозну терапію з навчанням малюка простим, але ефективним способам запобігання появи паразитів.

  Основні заходи профілактики гельмінтозу:

  • в обов'язковому порядку необхідно мити руки після відвідування туалету, перед трапезою;

 • регулярно протирайте іграшки дитини дезінфікуючими засобами, періть м'які іграшки;

 • категорично заборонено давати малюкові сирі яйця, рибу, всі страви повинні проходити ретельну термічну обробку;

 • давайте дитині пити тільки очищену воду;

 • періть постільну білизну дитини один раз в тиждень, якщо гельмінтоз діагностовано, то частоту обробки збільште в три рази. Додатково кип'ятіть і гладьте постільна білизна;

 • важливу роль відіграє вміння дитини спілкуватися з тваринами. Попередьте дитину, що цілувати кішок і собак не можна, дозволяється їх тільки гладити. Після ігор з тваринами важливо ретельно вимити руки з милом.
 • Гельмінти - поширена проблема у маленьких діток. Скористайтеся корисними рекомендаціями, регулярно давайте дитині препарати в профілактичних цілях.

  Бережіть здоров'я свого чада, уважно стежте за станом дитини, при виявленні тривожних симптомів відвідайте педіатра.

  Подобається стаття? Оціни і поділися з друзями в соціальних мережах!

  Підписуйтесь на оновлення по E-Mail:

  Розкажіть друзям! Розкажіть про цю статтю своїм друзям в улюбленої соціальної мережі за допомогою кнопок під статтею. Дякуємо!