Профілактика від глистів у дітей таблетки

29 ноября 2017
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Пока оценок нет)
Загрузка...

Ліки від глистів у дітей

Гельмінти - паразити з трьох груп (нематоди, цестоди і трематоди), що налічують близько 240 видів. Вони мають різну величину і форму, життєві цикли і місце локалізації, але завжди використовують для харчування і життєдіяльності організм жертви. Гельмінти здатні паразитувати в декількох системах і органах людського тіла: це може бути печінку, легені, кишечник, головний мозок, очі. За даними медичної статистики паразитарними захворюваннями охоплено близько чверті населення земної кулі.

Дошкільнята і молодші школярі найчастіше уражаються гострицями і аскаридами - хробаками з роду нематод. Ці паразити стають збудниками аскаридоза і ентеробіозу. Наслідками глистової інвазії є серйозні патології, найважчими з яких вважаються онкологічні захворювання.

Для розвивається дитячого організму гельмінтоз виступає важким випробуванням. Порушується постачання тканин поживними речовинами, вітамінами і мінералами, продукти життєдіяльності глистів викликають алергію і токсичне ураження. Страждають органи шлунково-кишкового тракту, нервова і дихальна система. Для лікування дітей використовуються тільки безпечні та ефективні препарати антигельминтного дії.

Тест на наявність паразитів у дитини і дорослого

Щоб переконатися в наявності або відсутності гельмінтів, потрібно відповісти на питання тесту. Якщо немає впевненості в точності відповіді, він вважається негативним. Позитивні відповіді підсумовуються:

Тестований працює, вчиться в великому колективі (дитина відвідує дитячий садок);

Виникають періодичні болі в животі різної інтенсивності;

Діагностується збільшення лімфовузлів;

У малюка виражені розлади сну (плаче, довго не може заснути, часто прокидається вночі);

Спостерігаються шкірні висипання;

Виникають розлади шлунково-кишкового тракту (діарея, пронос, здуття живота);

Діагностуються прояви алергії: астматичні напади, алергічний кашель або нежить, нейродерміт;

Виникає свербіж в задньому проході (частіше вночі або ввечері);

Спостерігається постійне відчуття втоми, не проходить після відпочинку або сну;

Відчувається гіркота в роті, нудота, яка не залежить від прийому їжі;

Є м'язові болі поза зв'язком з навантаженням;

Тестований часто вживає непрожаренное м'ясо, біфштекси з кров'ю, в'ялену рибу, суші, грудинку кустарного засолу;

Діагностується зміна апетиту: зниження або збільшення, яке не впливає на вагу;

У раціоні багато овочів і фруктів, недостатньо добре промитих і не ошпарені окропом.

7 і більше позитивних відповідей - потрібне проведення лабораторних досліджень (аналізу крові на наявність лямбліозу, триразовою проби калу на яйця глистів, триразового анального зіскрібка на ентеробіоз);

15 і більше позитивних відповідей - майже напевно є один або кілька видів гельмінтозу.

Для уточнення діагнозу та направлення на обстеження потрібна консультація лікаря-паразитолога або інфекціоніста.

Які ліки від глистів краще для дітей?

Кожен вид гельмінтозу найкраще лікується специфічним препаратом, найбільш активним по відношенню до конкретного різновиду паразита. Перед тим, як лікар підбере потрібний препарат, слід уточнити винуватця інвазії. Це дуже важливо, тому що навіть найбезпечніший протиглистовий препарат токсично діє на організм.

Для усунення нематод використовують препарати, рекомендовані Всесвітньою Організацією Охорони Здоров'я. Це похідні Мебендазол (Ворміл, Вермокс), Пірантел (аналоги Немоцід і Гельмінтокс), Альбендазол (Немозол), Левамізол (Декарис). Самий малотоксичний препарат - Пиперазин (але він не відрізняється високою ефективністю).

Правила використання ліків від глистів у дітей:

Для безпечного застосування потрібне точне дотримання дозування;

Періодичність прийому ліків і дозу розраховує лікар, можуть бути розбіжності з інструкцією до препарату;

У разі масованого гельминтоза застосовується курсове лікування, використовується кілька препаратів, які взаємодоповнюють один одного або прийнятих з перервами;

При призначенні ліків від глистів у дітей обов'язково враховують протипоказання: патології крові, травної та нервової системи, онкологічні процеси в організмі.

Ліки для профілактики глистів у дітей

Існує 2 точки зору лікарів-паразитологів на профілактику гельмінтозів у дітей:

Перша - слід кожні півроку проводити профілактичний прийом антигельмінтних препаратів дітьми, які відвідують дитячий колектив. Підстави для цього - легкість передачі яєць і личинок глистів, нестійкі навички гігієни у дітей, неточність діагностики;

Друга - засоби проти гельмінтів дуже токсичні для дитячого організму, не варто їх застосовувати без уточнення діагнозу.

Відсутність у дитини болів в животі, нудоти і діареї, свербіння в періанальної області, яскравий колір шкіри, хороший апетит - ознаки, що дозволяють відчувати впевненість у відсутності гельмінтозу. А симптоми аскаридозу або ентеробіозу можуть стати приводом для поглибленого обстеження навіть при негативному результаті аналізу на яйця глистів.

Знайшли помилку в тексті? Виділіть її та ще кілька слів, натисніть Ctrl + Enter

Якщо в родині хоча б одна людина страждає від гельмінтозу, потрібно обстежити і лікувати всіх її членів. Як проводиться лікування дітей від глистів? Лікар призначає терапевтичну дозу протигельмінтної препарату в залежності від ваги, віку, ступеня і давності інвазії.

Список ліків від глистів, розташованих за ступенем токсичності, починаючи з самого безпечного:

Піперазин для дітей в формі суспензії

Ліки викликає параліч мускулатури гостриків та аскарид. У дорослих особин препарат порушує функціональність нервово-м'язової системи, не зачіпаючи личинки і яйця паразитів. Позитивне якість цього кошти - глистів не гинуть в кишечнику і не отруюють організм продуктами розпаду. Паралізовані гельмінти виходять з фекаліями під час дефекації.

Піперазин застосовується при незначних гельминтозах, для лікування дітей та вагітних жінок. Масоване поразку вилікувати піперазин неможливо, в цьому випадку ліки можуть використовуватися як додатковий засіб. Побічні дії препарату: біль в животі спастичного характеру, нудота, головний біль, діарея. У пацієнтів з патологіями нирок можуть відчуватися тремтіння кінцівок, галюцинації, відчуття ейфорії, погіршення зору.

Пірантел - дітям з 6 місяців

Аналоги і вартість препарату: Пірантел (від 30 до 50 рублів), комбантрин, Гельмінтокс, Немоцід (від 80 до 120 рублів). Найпоширеніше ліки від листів у дітей, що використовується в разі аскаридозу, ентеробіозу, анкілостомозу і некатороза - Пірантел. Виведення з організму аскарид і гостриків відбувається під час одноразового застосування. Через 2-3 тижні слід повторити прийом лікувальної дози. Щоб не сталася реінвазії, весь цей час потрібно ретельно дотримуватися правил особистої гігієни, прасувати білизну гарячою праскою, міняти його вранці і ввечері.

Побічні дії Пірантелу: висип на шкірі, головний біль і запаморочення, нудота і блювота, порушення сну, сплутаність свідомості. Засіб не застосовується для лікування дітей до 6 місяців, вагітних і жінок, що годують, хворих з патологіями нирок.

Мебендазол - дітям старше 2 років

Аналоги препарату: вормін (ціна близько 20 рублів), Вермокс, Термокса, Мебекс, Вермакар, Веро-Мебендазол (ціна від 90 рублів). Ліки використовують для лікування широкого спектру гельмінтозів (ентеробіоз, аскаридоз, теніоз, трихінельоз, трихоцефальоз, анкілостомідоз, стронгілоїдоз) і при змішаних глистовихінвазіях. Побічні дії: гепатит, нудота і блювота. При передозуванні діагностується гіпертермія, пронос, висип, свербіж шкіри, алопеція, еозинофілія. Препарат не застосовується у хворих виразковим колітом, хворобою Крона, непридатний для лікування дітей до 2 років і вагітних жінок.

Альбендазол - дітям старше 2 років

Аналоги препарату: Немозол, Альбендазол, Саноксал, Альдазол, Гелмодол (ціни від 120 до 150 рублів). Ліки від глистів ефективно для лікування великої кількості захворювань: це ентеробіоз, токсокароз, аскаридоз, трихінельоз, анкілостомоз, стронгілоїдоз, дитячий лямбліоз, капіляріозу, шкірні мігруючі личинки і інші паразитарні інвазії. Ефективність препарату так само висока, як і інтенсивність побічних дій: можливі порушення роботи травного тракту, запалення печінки, сухість у роті, нудота і блювота, судоми, свербіж шкіри, гарячкові стану, алергічна кропив'янка. Препарат не застосовується для лікування дітей до 2 років, не використовується під час вагітності, при її плануванні і в період грудного вигодовування.

Левамізол - дітям старше 3 років

Аналоги: Декарис - ціна від 70 до 90 рублів. Ліки використовується для лікування таких захворювань, як аскаридоз, анкілостомоз, некатороз, ентеробіоз, а також при змішаній інвазії. Побічні дії - порушення сну, діарея, біль в животі, судоми, запаморочення, головний біль. Передозування при тривалому застосуванні призводить до порушення функції печінки і нирок, діагностуються прояви алергії, галюцинації, стоматит, біль у суглобах, грипоподібний симптом. Препарат не використовується для лікування дітей до 3 років, пацієнтів з патологіями печінки і нирок, вагітних і жінок, що годують.

Виділення токсинів при розпаді загиблих гельмінтів призводить до бурхливих алергічних реакцій. Для купірування таких проявів одночасно з препаратами для знищення глистів призначаються ентеросорбенти (активоване вугілля, Полифепан, полісорб). Оптимальний термін застосування - через добу після прийому антигельминтного препарату, щоб не послаблювати його дію і не знижувати ефективність.

Прояви алергії зменшують сучасні антигістамінні засоби: Зіртек, Еріус, Лоратадин, Цетрин, Зодак, Кларісенс. Використовуються у дітей з 1-2 років у формі крапель або сиропу, надовго позбавляють від алергії, мають мінімум побічних дій і відсутністю седативного ефекту.

Як додатковий засіб проти гельмінтів їдять гарбузове насіння. Народні рецепти проти глистів з квітками пижма, успішно застосовуються у дорослих, для лікування дітей непридатні через високу токсичність.

Автор статті: Полякова Олена Анатоліївна, лікар-педіатр, спеціально для сайту ayzdorov.ru

Глисти - це назва для великої групи нижчих черв'яків, які паразитують в організмі людини. Вони провокують захворювання під назвою гельмінтози. Розрізняють три класи хробаків: стрічкові черв'яки, круглі черв'яки і сосальщики. Науці відомо 300 видів гельмінтів, які здатні існувати в організмі людини, однако.

Лікування глистів має здійснюватися якомога швидше після виявленої інвазії. Справа в тому, що паразити мають здатність до дуже швидкого розмноження. Кожен день, який вони проводять в кишечнику або в іншому органі людини, негативним чином позначається на здоров'ї. Крім того, не завжди лікування глистів буде успішним з першої спроби.

Лікарські засоби, що діють проти паразитів, відносяться до фармакологічної групи протигельмінтних лекарств.Таблеткі від глистів діляться на ліки широкого спектру дії, і на ліки, що діють вибірково на один або кілька видів. До створення сучасних лікарських засобів широко використовувалися рослинні.

Часник є потужним засобом для боротьби з паразитами, і він дійсно допомагає позбутися від глистів. У складі часнику є високоактивна речовина під назвою алліін.

При копіюванні матеріалів, активне посилання на сайт www.ayzdorov.ru обов'язкове! © AyZdorov.ru 2009-2017

Інформація на сайті призначена для ознайомлення і не закликає до самостійного лікування, консультація лікаря обов'язкова!


Способи профілактики глистової інвазії в дитячому віці

У дітей і дорослих часто присутня гельмінтоз. Це захворювання, яке виникає при попаданні в тіло глистів. Позбутися від них можна за допомогою різних препаратів або засобів домашнього приготування. Гельмінтоз може істотно зашкодити здоров'ю і загальному стану організму. В особливо важких випадках він може стати причиною летального результату. Саме тому фахівці рекомендують ретельно стежити за своїм здоров'ям і періодично проходити профілактику від глистів. Дошкільнята і школярі молодших класів мають не до кінця сформований імунітет. Вони заражаються паразитами найбільш часто. Профілактика глистів у дітей повинна проходити в обов'язковому порядку. У дитини деякі препарати можуть викликати серйозні ускладнення, тому важливо знати, які кошти можна дати для профілактики глистів у дітей.

Гельмінтоз - це поширене захворювання, яке присутнє у людей по всьому світу. Виникнути воно може, незважаючи на різні фактори:

Ризик виникнення інфекції присутній у кожного. Фахівці стверджують, що хворий за один дотик залишає на предмет більш 70 яєць глистів. Саме тому після відвідин людних місць важливо ретельно очищати руки за допомогою мильного розчину. Бажано також дезінфікувати їх. Для дітей і дорослих гельмінтоз несе різну небезпеку. Лікування призначається виходячи з індивідуальних особливостей.

Дорослі переносять захворювання майже без ускладнень. Для дітей гельмінтоз може обернутися серйозними порушеннями. Велика кількість паразитів у дітей при відсутності лікування може стати причиною смерті.

На сьогоднішній день відомо більше 100 різноманітних видів гельмінтів, які можуть паразитувати в тілі людини. У дошкільнят найчастіше зустрічаються такі різновиди:

Аскарид без особливих зусиль можна відрізнити від інших паразитів. Вони характеризуються такими зовнішніми ознаками:

 • біле забарвлення;
 • округла форма;
 • кінці тіла загострені;
 • довжина коливається від декількох міліметрів до 16 см.

Аскариди здійснюють свою життєдіяльність у тонкому кишечнику. Вони не приєднуються до його стінок. Виявити такого паразита в випорожненнях досить важко. Фекальні маси хворого періодично містять в собі яйця таких глистів. Їх життєвий цикл становить кілька років.

У нічний час доби гострики вибираються з заднього проходу назовні і відкладають на статевих органах величезна кількість яєць. Для діагностування будь-якого виду гельмінтозу необхідно віднести фекальні маси на аналіз. Фахівці рекомендують це робити регулярно.

Людина з гельмінтозом має наступну симптоматику:

 • рвотний рефлекс;
 • головний біль;
 • діарея або запор;
 • істотний занепад сил;
 • блідість шкіри;
 • свербіж в області анального сфінктера.

Профілактика глистів у маленьких дітей до 2 років викликає у батьків безліч питань. Нерідко вони сумніваються і в необхідності запобігання виникненню паразитів у більш дорослих дошкільнят. Це не випадково, оскільки багато препаратів містять в собі токсичні речовини, які можуть нашкодити здоров'ю малюка, при неправильному використанні лікарського засобу.

Ліки для профілактики від глистів у дітей фахівці рекомендують використовувати двічі на рік. Це пов'язано з тим, що зіскрібки і дослідження не завжди дають 100% результат. Саме тому при появі поганого апетиту, синців під очима і слабкості потрібно дати дитині для профілактики від глистів який-небудь засіб. Згідно з дослідженнями, паразитів виявляють тільки у 1 дитини з 10.

Нерідко знайти гельмінтів за допомогою лабораторних досліджень неможливо, незважаючи на їх присутність в тілі. Саме тому вкрай необхідно щорічно проводити профілактичне лікування.

Дітям рекомендовано давати такі препарати для профілактики:

 • засоби для збільшення скорочення стінок органів (перистальтики);
 • препарати, які знищують гельмінтів;
 • таблетки для очищення кишечника.

Засіб для лікування і профілактики глистів у дітей можна давати дитині тільки після попередньої консультації з лікарем. Тільки педіатр може підібрати найбільш ефективний і безпечний профілактичний препарат. Лікувати дитину, самостійно обраними ліками не рекомендовано. Особливо це стосується батьків, які проводять профілактику глистів у дітей до року.

Профілактичне лікування у дітей повинно містити тільки безпечні і малотоксичні засоби. Багато препаратів категорично заборонені для використання дошкільниками. При їх прийнятті можлива поява алергічних реакцій та інших ускладнень. Профілактичне лікування у дітей до 3 років має в обов'язковому порядку проходити під наглядом лікаря.

 • Профілактичне лікування паразитів у дітей до 3 років нерідко включає в себе Пірантел. Даний медикамент є малотоксичних. Приймати його може навіть однорічний малюк. Профілактика від глистів Пірантел може бути рекомендована з 6-ти місячного віку. Його нерідко також призначають вагітним і годуючим жінкам. Таблетки для профілактики глистів Пірантел ефективні навіть при одноразовому використанні. Цією дози буде досить і для лікування. Пірантел випускається у формі сиропу і таблеток. Дитині до 3 років призначають не більше 3 мл суспензії. У вигляді таблеток Пірантел дітям рекомендують рідко. При діагностуванні гельминтоза засіб вживають два-три дні. Профілактика паразитів таким препаратом не приносить дискомфорту ні дитині, ні батькам. Засіб має солодкуватий присмак, тому у дітей воно не викликає відрази.
 • Часто з метою профілактики використовуються таблетки Мебендазол від глистів для дітей. Засіб можна купити в будь-якій аптеці. Однак профілактика паразитів за допомогою такого препарату може проводитися тільки у дітей старше 2 років. Мебендазол - часто призначається препарат. Він має безліч аналогів, наприклад, Вермокс. Однак варто віддавати перевагу тільки тим медикаментів, які призначив лікар, оскільки багато аналогічні препарати, які можуть порадити для заміни Мебендазол, дуже токсичні. Дітям 2-3 років рекомендовано вживати для профілактики 25-30 мг кошти одноразово.
 • Багато препаратів від глистів можна використовувати при профілактиці паразитів у маленьких дітей. Альбендазол - не виняток. Препарат можна вживати тільки починаючи з 2-3 років. Медикамент має високу ефективність. До двох років його використовують тільки в крайніх випадках. Призначити від глистів дітям Альбендазол може тільки лікар. Засіб застосовується для лікування і профілактики різних видів гельмінтозу.

Багато батьків не знають, що дати дитині для профілактики глистів. Починаючи з 3 років дітям можна давати більш сильнодіючі лікарські засоби. Однак навіть при профілактиці не можна віддавати перевагу самостійно підібраним препаратів. Вони можуть спровокувати появу серйозних ускладнень. Перед початком профілактики важливо відвідати з дитиною педіатра. Він, виходячи з індивідуальних особливостей, підбере найбільш безпечне і ефективний засіб.

Перед прийомом профілактичних препаратів потрібно підготувати організм дошкільника. Для цього найчастіше призначається:

Зазначені препарати приймають за кілька днів до проведення профілактичної терапії. За допомогою таких лікарських засобів організм повністю очищається від токсичних речовин.

Дітям від трьох років також рекомендують вживати щодня по 1 ст.л. соняшникової олії або насіння льону. Завдяки їм нормалізується робота кишечника і запобігає ризик виникнення запорів, які часто з'являються у дітей при профілактиці гельмінтозу.

Часто дітям призначають такі основні препарати для профілактики гельмінтозу у дошкільнят:

Після закінчення профілактичної терапії рекомендовано зайнятися відновленням дитячого організму. Для цього дітям рекомендують пройти курс з використанням вітамінних і мінеральних комплексів.

У дітей різного віку нерідко може бути присутнім непереносимість деяких складових препарату. Найчастіше це відбувається, коли лікарський засіб для профілактики у дошкільника батьки підбирають самостійно.

При непереносимості діючих компонентів препарату або передозуванні, у малюка може спостерігатися наступна симптоматика:

 • нудота;
 • блювота;
 • помутніння в очах;
 • головні спазми;
 • болю в шлунку;
 • непритомний стан;
 • судоми;
 • різке підвищення температури;
 • відсутність апетиту;
 • діарея;
 • занепад сил;
 • алергія.

У разі присутності перерахованої симптоматики потрібно негайно звернутися за допомогою до фахівця.

Для запобігання виникнення інфекції нерідко також використовують народну медицину. Існує думка, що натуральні компоненти більш безпечні при терапії у дітей. Вони рідше стають причиною алергічних реакцій і побічних ефектів, ніж медикаментозні засоби. Варто відзначити, що перед використанням народної медицини також необхідно проконсультуватися з педіатром.

Лікувальні засоби домашнього приготування мають масу позитивних якостей. Профілактика за їх використанням більш безпечна і дешева. Однак найчастіше вона не має 100% результату. Для приготування різних відварів і настоянок можна використовувати фрукти, овочі і трави.

 • Для профілактичної терапії часто використовують моркву. Свіжовичавлений сік дають дошкільнику щодня по 200 мл. Вживати його необхідно в першій половині дня на голодний шлунок. Курс профілактики триває близько місяця. Замість соку можна також віддавати перевагу морквяного пюре. Починаючи з 3 років в сік можна додавати кілька зубчиків часнику. Такий напій допомагає зміцнити захисні функції організму і вберігає його від виникнення інфекції.

 • Ефективні при захисті від паразитів також гарбузове насіння. Їх необхідно вживати щодня по 100 грам. Курс профілактичної терапії повинен становити місяць. Однак фахівці стверджують, що такий метод не підходить для використання дітьми до 3 років. Є висока ймовірність того, що малюк відмовиться від вживання гарбузового насіння.
 • Нерідко для профілактики готують молочно-часниковий коктейль. Для його приготування змішують головку овоча і 200 мл часнику. Напій повинен настоюватися близько 8 годин. Потім його проціджують. Дошкільник повинен пити його на голодний шлунок по 75 мл двічі на день. Такий напій використовується і для лікування гельмінтозу. Варто зазначити, що така настоянка підходить не всім. Для вживання дітьми до 2 років напій не рекомендується. Перед використанням такого рецепта важливо проконсультуватися з фахівцем.

Гельмінтоз - часто зустрічається хвороба. Важливо проводити профілактику захворювання у дошкільника кілька разів на рік. Перед використанням препаратів і народних рецептів важливо проконсультуватися з педіатром.

Як проводити профілактику гельмінтозу - про це піде мова в відео: